Diskuse k článku: Šéfa památkářů prý nutili tunelovat

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 60
  • Poslední: 2.12.2008 11:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
2.12.2008 11:28

revitalizace

Ředitel Jerie není dobrý ředitel a byl velmi loajální k řadě špatností, které se v památkové péči činili. Jestliže i takto ohebný člověk takto razantně vystoupí, musí to být vážné. Škoda, že to neudělal už někdy v tom březnu, teď už je to mnohem více rozjeté a půjde to mnohem hůře zastavit. Myšlenka zrušit v zámku Litomyšl expozici a nastěhovat tam hejtmana je skutečně hodná pánů Mikeše a Jehličky. To ministerstvo potřebuje personální změny od ministra přes všechny náměstky až po většinu šéfů odborů, kteří pak vyhází ještě polovinu prodejných zaměstnanců.

1.12.2008 20:05

To, že nám vůbec nějaké památky

zbyly, zavinili přeci komunisté.....

1.12.2008 14:09

No jo,ale co se stane,pokud na jeho místo nastoupí

někdo tvárnější????? A půjde lumpům na ruku? To se pak ani nedovíme,že se něco stalo.V tichosti se rozkradou další milardy.Teď se mi začíná jevit trochu jinak případ CME versus Vladimír Železný ohledně TV Nova. To nebylo troškaření,ale skupinový tunel na Laudera,a zacvakali to daňoví poplatníci.

1.12.2008 14:05

Chce to nějaký trest.....ale ne od naší justice.......

ať zasáhne ta nejvyšší moc,a potrestá ty lumpy (a lumpice).

1.12.2008 13:33

Prohnilá demokracie, takhle se to dělá!

;-€;-O Toto máme podporovat?

1.12.2008 13:08

Jerie jednal správně

Jerie věděl, že pokud by vložil státní nemovitosti do nějaké obchodní

společnosti a ta by zkrachovala, likvidátor by mohl dluhy společnosti

umořit prodejem této památky. Zcizením státního majetku by se Jerie

dopustil trestného činu a hrozilo by mu vězení.

1.12.2008 14:06

Re: Jerie jednal správně

ta by určitě zkrachovala,zloději to měli připravené,jenže Jerie jim vytřel zrak.

1.12.2008 12:56

ostuda

Tohle není o politice ODS ale o neschopnosti nekterých pamatkaru. Pan Jerie jen vyuzívá soucasného politického kriku a zámerne zavádí pozornost.

Pane Jerie, je neuveritelné, jakými nástroji se Vy a  Vám podobní snazí zastavit to, co Ministerstvo kultury zdárne pripravilo - moznost zainvestovat opravu zchátralých památek.Rv

1.12.2008 20:52

Re: ostuda

To je právě omyl. Zámek v Litomyšli, Telči aj. není zdaleka schátralou památkou. Proč ministerstvo kultury nemotivuje k záchraně opravdu schátralých památek, na jejichž chátrání má  nakonec i svůj díl viny jako např. hospodářské budovy Panského dvora v Ratibořicích, které stát prodal soukromému vlastníkovi. Ten je nechal dojít do takového stavu, že je stát (Národní památkový ústav) musel převzít zpět. Největší mlžení ministerstva kultury je právě v tom, že z evropských fondů nepůjdou peníze na opravy tam, kde by to skutečně bylo potřeba a ku prospěchu záchrany památek, ale tam, kde to docela slušně funguje - i když je co zlepšit, a tak je dobrá vidina, ovšem nikoliv pro stát, dobře na památkách vydělat. A za právnickými společnostmi se skrývají též konkrétní lidé a konkrétní zájmy. Mimochodem - předmětem bezplatné půjčky budou památky UNESCO včetně jejich vnitřního vybavení - mobiliáře. Zatímco zámek asi nikdo neodnese, kdo bude kontrolovat, že se nebude ztrácet historický nábytek, obrazy, nádobí? V zemi s poctivými lidmi by byl pan Jerie příliš konzervativní, v zemi Kubiceho zprávy je člověkem, který realisticky vnímá skutečné nebezpečí pro památky, které by měly zůstat majetkem celého národa, tedy ve správě odborné instituce řízené státem.

1.12.2008 12:48

Jerieho poslední cin

Pan Jerie kope kolem sebe. Neschopnost prazského ustredí NPÚ dostala mnoho památek do stavu, kdy jim moc zivotnosti nezbývá. Zminované peníze jsou jedinou sancí pro mnoho památek (treba jízdárny v Lednici), ze se je snad podarí spravit a udrzet do budoucna. To panu Jeriemu vadí?

1.12.2008 12:43

Vohraliková včera na MInformatiky, dnes na Kultuře

Tak to jaj věru zajímavá shoda. Vohralíková, ekonomická nám. u Mlynáře,

a dnes ekonomka na Kultuře. Copak asi mají jamí tyto pracovní pozice společného???? Hádej, hádej můžeš 3x(Y)

1.12.2008 12:10

To jsou věci !

"Věděl, že pokud by vložil státní nemovitosti do nějaké obchodní společnosti a ta by zkrachovala..." zájmové sdružení právnických osob je obchodní organizace ?? ......a ta předvídavost ...;-D

1.12.2008 12:15

Re: To jsou věci !

srovnání s kauzou Mlynář je také "mimo mísu" ;-PAle to už nesvědčí o nevědomosti či neschopnosti  pana Jerie ,ale o nevědomosti  nebo "flinkovství"  novinářky paní Klapalové.:-(

1.12.2008 11:41

ODS

Koho to překvapuje, to je přece politika dnešní vládní sqwadry, pod vedením tuneláře, mafiána, lháře , arogantního prasete, vyděrače, zkorumpovance a modrobolševika Tuplblba!(Y)RvRvRv(Y)

1.12.2008 13:34

Re: ODS

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

1.12.2008 11:27

Památky

Mě připadají někteří pisatelé asi z ODS že jsou snad slepí nabo spíš přblblý.Copak za ty roky bylo málo Tunelů a Rozkradených státních majetků pod heslem -Nejlepší vlastník je soukromý vlastník.To nám předvedli soukromí bankéři vUSA. Možná to okopírovali od našich politiků.Klaus je možná zažaluje za zcizení duševního vlastnictví.

1.12.2008 11:54

Re: Památky

Zde se nejedná soukromé subjekty ale o města a obce, které jsou schopné se na rozdíl od státu (potažmo zatuchlého  Památkového ústavu) spravovat svůj majetek mnohem lépe. Pan Jerie totiž se totiž cítí, že by památkaři v Praze ztratili svoji hospodářskou moc a své zatuchlé teplíčko by museli pěkně provětrat.

1.12.2008 11:14

Pan Jerie by mel zahodit obezniky za 70. let

a probudit se. Zajmove sdruzeni pravnickych osob neni zadna obchodni spolecnost, ale konsorcium verejnopravnich subjektu pro cerpani dotaci. Takze nechapu, o jakem tunelu mluvi.

Jo, takhle to dopada, kdyz karieru ve statni sprave delaji takovihle pohrobci bolsevicke administrativy. Rv

1.12.2008 12:29

Re: Pan Jerie by mel zahodit obezniky za 70. let

Už ten název Zájmové združení.... .  Jerie má rozum a chce klidně spát. Ať si to podepíše jiný blbec.

1.12.2008 10:28

Šéfa.....

Zrušme 50% památek,které nic neříkají a nejsou na ně peníze jen,že je to památka a věnujme se a udržujme ty ,které jsou a budou,vždy památné a dovedou vydělat část pěněz na svůj provoz a bude klid a pořádek,lepší přehled,kde peníze plynou a taky ubydou hářky a prosby to je názor můj.8-o

1.12.2008 9:52

Jerie by nejraději památky zavřel před normálními lidmi

Jako architekt vím, že problém je v tomto případě úplně opačný, současná památková péče pod vedením pana Jerieho nesmyslně bojuje o zamezení přístupu evropských peněz. Nové subjekty by měli vzniknout ve spolupráci s městy, ve kterých se památky nacházejí, a ne s žádnými tuneláři. Evropa pro dodání peněz požaduje revitalizaci památek, jejich větší otevření lidem, rozvoj nejen muzeálních funkcí památek  jako je vdělávání, kulturní programy, koncertní festivaly, služby pro města, které mohou generovat památce peníze na provoz. Pan Jerie v tomto případě paradoxně bojuje za to, aby se do památek evropské peníze nedostaly. Pro něj je památka pouhé mrtvé muzeum, je to milovník červených provazů a nápisů nesahat. On nedokázal vytvořit jediný program, který by byl pro Evropu perspektivní a místo toho, aby to uznal a přijal iniciativu měst a obcí, zatrvrdil se a jen by pomalu čakal až nám všechny památky spadnou.

1.12.2008 9:42

Bojujeme proti bolšemismu v památkové péči!

Dovedu si živě představit, jak ODS pracovala. Vezmeme státní barák, vložíme ho do soukromého subjektu, protože ten vždy lépe hospodaří a soukromník aby vydělal prachy barák opraví. Pokud však barák neopraví, pak se nedá nic dělat. Nelze přece k něčemu nutit nebo zavazovat soukromého vlastíka!!  Jsme přece pravá pravice a bojujeme proti bolšemismu v památkové péči!

1.12.2008 11:16

Re: Bojujeme proti bolšemismu v památkové péči!

Jaky soukromy subjekt?

1.12.2008 7:53

Odpovědnost nesou voliči ODS

Tato vláda bude úřadovat ještě dva roky. S blížícím se termínem jejího odchodu do zapomění se budou zvyšovat snahy zainteresovaných jedinců o finanční zabezpečení sebe a svých blízkých. V souvislosti s tímto si kladu otázku: Přežije tato země poslední pokus ODS stanout v čele tohoto státu na věčné časy a nikdy jinak? 

1.12.2008 7:58

Re: Odpovědnost nesou voliči ODS

Ivanko, a co schody, umíš je pořádně vytřít?

1.12.2008 8:27

Re: Odpovědnost nesou voliči ODS

Bidlo a co tvoje prdelka, umíš si ji .......................

1.12.2008 8:32

Re: Odpovědnost nesou voliči ODS

Zcela samostatně, milá Ivanko!

1.12.2008 10:01

Re: Odpovědnost nesou voliči ODS

Než něco takového napíši, tak si ověřím všechna fakta. V dnešních LN je mimo jiné rozhovor s panem Jeriem. Tam tvrdí, že vše (ohledně údajného tunelovaní, dle něj) začalo před dvěma roky v červnu, tj. v roce 2006. Kdo byl tenkrát u vlády? No přeci úžasná, spravedlivá a nejvěrohodnější strana oranžových kolotočářů. Takže milá Ivo odpovědnost nenesou voliči ODS. A navíc pan Jerie si uveřejněném rozhovoru velmi a velmi odporuje.

1.12.2008 7:30

Info

Viděli jste již dualsim telefon s digitální TV s češtinou? Koupil jsem si ho

před týdnem a je to fakt paráda. Více na www.dualsim-tes.cz

1.12.2008 6:51

???????????????????????

Proč toto uveřejnuje pan JERIE- v tisku???????????? Proč na příslušné osoby , které jej nutili k tunelování již dávno nepodal trestní oznámení???????????

Najdete na Lidovky.cz