Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 28 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéfem ČT může být na čas bývalý policista

PRAHA Pokud Jiří Janeček neobhájí pozici generálního ředitele České televize a televizní rada do poloviny července nezvolí nikoho jiného, povede veřejnoprávní instituci přechodně Vladimír Karmazín. Muž, kterého Janeček předloni na Kavčí hory přivedl.

Tehdejšího šéfa brněnské ČT a předtím dlouholetého policistu Karmazína udělal Janeček od října 2007 provozním ředitelem. Stalo se tak krátce poté, co vrcholných funkcí zbavil svého tehdejšího přítele a nejbližšího spolupracovníka Františka Lamberta. Některé jeho pravomoci posléze Janeček svěřil právě Karmazínovi.

A včera Radě České televize oznámil, že z Karmazína udělá svého zástupce. „V podstatě před několika hodinami jsem byl osloven a během pár minut jsem se musel rozhodnout,“ popsal LN situaci Karmazín. Nabídku od Janečka prý dostal toto pondělí. A za měsíc a půl by mohl začít ČT prozatímně vést.

Janečkovi končí mandát 16. července. Teprve den předtím chtějí radní zvolit jeho nástupce, ale není jisté, že se jim to povede.

„Funkci zastupujícího generálního ředitele chápu jako úřednický post k zajištění nezbytného řízení,“ řekl včera Janeček Radě ČT. „Myslím, že máme všichni zájem na tom, aby televize veřejné služby pokračovala kontinuálně,“ předeslal končící šéf ČT.

Stejně jako Janeček i Karmazín byl členem KSČ. „Asi rok a půl,“ přiblížil dříve. Byla to prý povinnost, když se chtěl dostat na policejní školu, jež mu tehdy umožňovala další profesní postup.

Pokračování na straně 2

Dokončení ze strany 1

Janečkovým zástupcem byl dosud Rudolf Pop, ředitel techniky ČT. Ten ale další funkci nechtěl. Zodpovídá za probíhající proces digitalizace vysílání a zaměstnává ho i příprava přenosů ze zimní olympiády v roce 2010. „Uznal jsem, že oba tyto projekty vyžadují plné nasazení,“ vysvětlil Janeček. Rada jeho návrh jednomyslně schválila.

Jiří Janeček i Vladimír Karmazín kdysi působili na jihu Čech. Janeček, rodák z Jindřichova Hradce, před lety studoval i pracoval v Táboře. Tam byl Karmazín později zaměstnán ve stavebním učilišti, v letech 2000 až 2004 dělal zástupce ředitele. Předtím, jak uvádí v životopisu, byl čtrnáct let u policie. Pracoval tam mezi lety 1986 a 2000, naposled na Inspekci ministra vnitra. Předloni říkal, že prošel od místa pochůzkáře přes dopravní inspektorát výš, „od píky až na ministerstvo“. Do ČT přišel Karmazín před pěti lety.

Začínal v Praze, na kontrolním útvaru.

Jak řekl, práci mu tehdy nabídl právě Janeček. Pak přesídlil do brněnské ČT, kde od října 2004 vedl ředitelský sekretariát, a v březnu 2005 začal tamnímu studiu sám šéfovat. Mandát mu měl vypršet až letos v únoru, rozhodl se ale odejít už předloni. Brněnský deník psal, že odejde do Prahy na ministerstvo. Karmazín to popřel, dodal ale tehdy, že případná změna jeho angažmá „závisí na politické situaci“. Nakonec zakotvil v pražském ústředí ČT jako provozní ředitel.

Tam má, jak řekl včera, na starosti „skoro všechno, mimo výrobu a program“.

***

Stejně jako Janeček i Karmazín byl členem KSČ. „Asi rok a půl,“ přiblížil dříve.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!