Úterý 19. ledna 2021svátek má Doubravka 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Uprchlíky pro Česko vybírejte pečlivě, chce Senát po Sobotkově vládě

Senát by měl podle svého evropského výboru znovu odmítnout zavedení povinných unijních kvót na přerozdělování uprchlíků. Současně by měl ale požádat vládu, aby využila možnosti co nejvíce ovlivnit výběr žadatelů o azyl, kteří by měli být do České republiky přemístěni z Itálie a Řecka. Senát o návrhu rozhodne za necelé dva týdny na své schůzi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Ritter 11.10.2015 20:04

Humanitární bombarďáci Putin a Zeman eskalují situaci v Sýrii tak, že uprchlíci budou utíkat do Evropy i v největších mrazech, Než začal HB Putin bezhlavě ničit celou Sýrii, tak proud uprchlíků začal ustávat vzhledem k vojenckým úspěchům Kurdů. HB Putin se ale pustil především právě do Kurdů a Islámský stát bombarduje jen z 10%, aby se neřeklo. HB Putin tedy fakticky pomáhá Islámskému státu, protože decimuje Kurdy, kteří jako jediní umějí Islámský stát porážet.

Asadovi vojáci utíkají ještě než se začne střílet a nechávají na místě drahou těžkou vojenskou techniku od USA. Leteckým bombardováním může HB Putin zdevastovat celou Sýrii, ale nemůže vyhrát válku. Jedině pozemní vojsko může nepřítele, což by HB Putin vědět mohl a měl. Jenže když zničí jediného schopného protivníka Islámského státu,  kterým jsou Kurdové, tak se Islámský  stát bude státe posilova a zvětšovat své území a utrpení Syřanů neskončí.

J. Poděbradský 11.10.2015 15:12

pred rokem , takovy jaky ty, nadavali at se nestarasi nejakymi ploty na hranici a vojskem.........

M. Komárek 11.10.2015 14:25

Nic nemohlo tak dokonale odhalit pokrytectví evropských politiků jako tato imigrační krize.

P. Cwach 11.10.2015 14:21

Vůči uprchlíkům jevstřícná zejména německá a švédská vláda. Zbytek západní Evropy se takneprojevuje. Politici možná vedou nějaké řeči, ale jejich skutky ukazují něcojiného. Rakušané, ti se snaží je co nejrychleji provézt z Balkánu do Bavorska.Dánové je podobně „doprovázejí“ z Německa do Švédska. Itálie jim rozdávájízdenky na sever. Francie a Británie společnými silami ohradily terminál vCalais, aby byl ztížen přístup migrantům, kteří se chtějí dostat do Británie.

P. Cwach 11.10.2015 14:20

vůči uprchlíkům je vstřícná zejména německá a švédská vláda. Zbytek západní Evropy se tak neprojevuje. Politici možná vedou nějaké řeči, ale jejich skutky ukazují něco jiného. Rakušané, ti se snaží je co nejrychleji provézt z Balkánu do Bavorska. Dánové je podobně „doprovázejí“ z Německa do Švédska. Itálie jim rozdává jízdenky na sever. Francie a Británie společnými silami ohradily terminál v Calais, aby byl ztížen přístup migrantům, kteří se chtějí dostat do Británie.

M. Komárek 11.10.2015 13:51

Zřejmě tomu zcela nerozumíte. O to je to totiž horší.

K. Charalambidis 11.10.2015 13:50

prosím vás pane poděbratský,přestaňte pořád šířit tyto poplašné zprávy, v česku je  uprchlíkú do mariáše na hranicích 650 policistů včera zachytily 4 , každopádně ten režim je stanoven mezinárodnímy dahodamy, takže uprchlík přijde dostane tkz. status uprchlíka a má narok na jídlo a postel, poté požádá o azyl,stále musí být v táboře, češi třeba nemusí dát nikomu ,není to povinné ,  takže pokud ho nedostane nemá nárok už na nic a dostane lhůtu  k opuštění čr a jinde v EU žádat nemůže,pokud  neodjede dostává se již do konfliktu se zákonem,pobývá nelegálně a tady bude muset být cizenecká policie důsledná a  trestat je ,vyhoštěním , v případě ukrajinců to moc nedělají, takže nestrašte už lidi ,žádná válka se nechystá.

J. Novák 11.10.2015 13:27

Jo, jo, zřejmě se nechal inspirovat pracdoláskařem Havlem. Naštěstí Putin ještě žije, Havel se už jen popelí ve dvou urnách. A, jen tak mimochodem, USA a jejich spojenci tam řádí už přes rok, ovšem bez efektu. Asi nejspíš umí ho.no, né "humanitárně bombardovat". Když vezmu, jaký je kolem těch Rusáků humbuk, tak to zřejmě má efekt, o kterém se těm ostatním srágorám ani nesní.

J. Poděbradský 11.10.2015 12:09

Každopádně německé možnosti jsou omezené, nedokáže se postarat o miliony lidí každý rok. Zase tak bohatá ta země není. Před pár dny vyšlo najevo, že německé úřady počítají až s 1,5 milionem lidí za tento rok. Přitom ještě 19. srpna znělo to číslo 800 tisíc a začátkem roku 200 tisíc. Dnes tedy počítají s jedním a půl milionem, to je ale jedno nové město velikosti Mnichova! Fakticky německá vláda ztratila nad situací kontrolu, přicházejí tisíce až desetitisíce lidí denně, řada z nich se ani neregistruje na úřadech, někteří míří dál, třeba do Švédska, jiní se ubytují „načerno“ u svých rodinných příslušníků a tak dále. Vznikají mezi nimi hromadné konflikty, policie je stěží zvládá. Myslím si, že Němci brzy zjistí, že nedokážou takové množství lidí nasytit, ubytovat a dát jim kapesné v úředně stanovené výši. Pak se může dít leccos, samozřejmě se  nepokoje přelijí i do České republiky, vždyť je to pár hodin jízdy autem, dokonce i pěšky se dá z Německa k nám dojít za krátkou chvíli.

J. Poděbradský 11.10.2015 11:16

Jestliže nechceme valku v ulicich ceskych a moravskych mest a vesnic, je nutne okamzite vystoupit z EU a NATO, omluvit se bratrum z Ruska a poprosit o ochranu ruskou armadu a umistit zde aspon 10 divizi a zacit kontrolovat hranice.  Internovat vsechny havloidy, slunickare a podobnou havet, pokud chceme aby cesky narod prezil.

J. Poděbradský 11.10.2015 11:13

podivej se na mapu Evropy, pštrose!!

M. Bilkova 11.10.2015 11:01

Nevím,z čeho

Chce senát vybírat. Vždyť sem nikdo nechce.hrajeme si tady na problém,který neexistuje. Nadáváme na kvóty a nikdo se sem nehrne. Armáda a policie na hranicích a nic.

P. Ritter 11.10.2015 9:52

Docela zajímavý článek o tom, jaké školácké chyby dělají propagandisté v popisování záležitostí kolem uprchlíků je na :

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/479161/chybicky-ceske-propagandy.html

P. Ritter 11.10.2015 9:49

Umývání nohou je známý církevní rituál, pocházející od Ježíše Krista, který rituálně omýval nohy svým apoštolům.

Koneckonců například apoštolové Pavel a Tomáš působili v Sýrii, takže by to kněžím nemělo činit problémy.

K. Charalambidis 11.10.2015 9:45

problém je pane brejcha ,že těm "čmoudům " rozmlátili domovinu USA  a jejich nohsledi včetně ČR , takže kdyby byla nějaká spravedlnost ,tak jim ty nohy budete umývat

P. Ritter 11.10.2015 9:04

Česko na ně nehází bomby na rozdíl od Ruska  humanitárního bombarďáka Putina.

P. Ritter 11.10.2015 9:02

Když teď Sýrii bombarduje i humanitární bombarďák Putin, jak ho k tomu ponoukal humanitární bombarďák Zeman, tak těch uprchlíků bude ještě mnohem víc. Zvláště když humanitární bombarďák Putin bombarduje šmahem všechny.

M. Brejcha 11.10.2015 8:10

Je potřeba. aby každý čmoud měl umyté nohy, aby nám nezasmardili celou naši republiku !!

J. Novák 11.10.2015 7:07

Ale no tak! Ani jedné skupiny, kterou jste jmenoval, se kvóty netýkají. Nebo jste něco slyšel o tom, že by Volyňští Češi seděli v nějakém sběrném táboře v Řecku nebo v Itálii? Ti, kteří sem chtěli, už tady jsou. A Ukrajinci? Těch tady jsou už také mraky. Naštěstí. Protože proti nim jsou čeští řemeslníci nejen líné lemry, tedy netáhla, ale také vesměs umí ho.no.  A vím, o čem mluvím.

J. Novák 11.10.2015 7:05

No, holt budou sedět na zadku tam, kde jsou nyní, dokud se jejich totožnost neověří. A protože v Sýrii za chvíli nezůstane kámen na kameni, tak nebude jak jejich totožnost ověřit, takže si je prostě nechají tam, kde jsou, event. je vrátí zpět, odkud přišli. I do té Itálie a řecka museli odněkud přijít, že? Jen tak bokem. Falešné doklady se při důkladné prohlídce dají zjistit takřka vždy. Ono nesmíte také věřit všemu, co vidíte v nějakém americkém tv seriálu.  Mně spíš není jasná jiná věc. Jak chtějí docílit toho, že ti lidé najednou budou chtít do česka, když chtějí do Německa? Navíc máme mezi nimi pověst rasistického a xenofóbního národa, takže se budou bát k nám jít, protože v Česku je to pro ně o život.

L. Křivan 10.10.2015 19:32

Tak nejdřív Volyňské Čechy. Potom ukrajinské řemeslníky,  no a potom už bude kvóta naplněna.

C. Hořák 10.10.2015 19:30

To jsem tedy zvědavý jak to budou zjišťovat,když má spousta imigrantů falešné doklady,nebo vůbec žádné!!!!


Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Prémium, kočka, jak vytvořit vztah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...