Pátek 24. ledna 2020svátek má Milena -4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Senátor z ČSSD inkasoval 1,6 milionu. Státu z náhrad vrátil 96 korun

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 31
  • Poslední: 2.3.2012 3:13
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Novák 2.3.2012 3:13

Já bych to řekl

asi takto: Je tu přemíra diskutujících tupců, kteří hlavně závidí. To, že novináři to podporují, mě neudivuje, oni totiž závidí naprosto stejně jako ti primitivní závistivci. Ono by totiž stačilo jedno: Pokud se najde politická strana, která si jako svůj hlavní bod programu dá zrušení všech náhrad poslanců a senátorů a stanovení platu poslanců a senátorů na úrovni průměrné měsíční mzdy, tak má šanci na úspěch ve volbách. Ovšem, jsem klidný,  taková strana se nenajde, neboť proč by se pak cpali do Parlamentu? Takže, za současného stavu, podle hesla hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere, považuji za naprosto správné, když poslanci vyčerpají vše, na co mají nárok. Koneckonců, pokud zaměstnavatel svému zaměstnanci nabídne nějaký benefit a on ho nevyužije, je to jeho hloupost, že?

J. Hanousek 1.3.2012 14:44

Myslím si,

že ušetřit státu devadesát šest korun je solidní výkon. Kdyby jsme to udělali všichni, bylo by to devětsetšedesát milionů a pan Kalousek by byl potěšen.

j. jonáš 1.3.2012 11:47

Jen se hádejte...

Fanoušci pravice zajásali, že se konečně v médiích objevilo po dlouhé době taky zase něco na levici a mají důvod si na ni zanadávat... příznivci levice rychle pravicovým fans připomenou všechny kauzy vlády rozpočtové odpovědnosti z doby nedávno minulé... zatímco senátoři a poslanci, napříč politickým spektrem, se navzájem poplácávají po ramenou, jakže si to s občany vytírají... však víte co.

P. Zeman 1.3.2012 14:20

Re: Jen se hádejte...

Nějaký chytrý... Levicoví politici nemají másla na hlavě rozhodně méně, než ti levicoví trochu doprava (pravice u nás tak nějak chybí :-(). A jaképak jásání? Vždyť bezuzdně utrácí to, co jim vyděláme a odvedeme z daní?

R. Langer 1.3.2012 15:59

Re: Jen se hádejte...

Co furt máte s tou pravicí, vždyť tam sedí jeden levičák vedle druhého!

j. jonáš 1.3.2012 16:25

Re: Jen se hádejte...

OK, sorry. Ono dneska definovat jakoukoli politickou stranu jestli je pravá nebo levá je samo o sobě dost obtížné a u nás v Česku je to ještě těžší :). Berte to tak, že jsem měl na mysli ten fakt, že zatímco občané se hádají o to která strana je lepší/horší, která krade/nekrade víc atd., atd. tak pánům nahoře (bez ohledu na stranickou příslušnost) je to jedno. Vy jste snad zaznamenal, v této zemi, že by po volbách, když se moci ujme vítězná pol. strana, následovalo nějaké úspěšné vyšetřování, soud popř. trest? Vždyť co jiného by bylo pro jakoukoli vítěznou vládní koalici ideální, než ukázat voličům že oni jsou ta správná volba, protože zrovna oni a zrovna teď se všemi těmi nepravostmi a zloduchy zatočí... Já si naopak všiml. že (ve volbách) neúspěšní politici najdou uplatnění na teplých postech ve vládních úřadech, ve vládou vlastnících společnostech a nebo dělají poradce pro různé státní organizace...a potom, po dobře vykonané práci, když si přepočítávají své těžce vydělané peníze z kapes daňových poplatníků se smíchy plácají do kolen při čtení blogů na kterých se hádají fanoušci pravice s fanoušky levice...:) Toť vše.

J. Frgalova 1.3.2012 17:18

Re: Jen se hádejte...

no nic proti vašemu příspěvku - souhlasím s vašimi názory, které korespondují i s názory mnoha jiných lidí zde na webu,, ale jaksi mi chybí nějaký nápad jak "z toho" ven ( vyjma toho ty samé politiky nevolit).

 Kromě toho, že nedáte lidem, kteří nadávají :-), + dělíte je na neexistující pravičáky a existující levičáky, nic nového nepíšete.  Nic ve zlém, ale  tomto ohledu nejste lepší než my ostatní :-)) a řadíte se mezi nás nadávající většinu, která umí sice popsat brilantně situaci, ale to je asi tak všechno.

j. jonáš 1.3.2012 17:31

Re: Jen se hádejte...

Nepovažují se lepší než "vy ostatní" :). Prostě jsem si vybral pol. stranu mimo parlamentní strany a té dám v nadcházejících volbách hlas, protože to považuji za jediné demokratické řešení této situace. Jiné řešení neexistuje ač by si to mnozí lidé, čekající na svého mesiáše, blanické rytíře a já nevím koho ještě doma u piva, přáli.

Co se týče dělení na "neexistující pravičáky" - to byla má reakce na příspěvek mého oponenta výše.

P. Jansky 1.3.2012 10:09

nejak se nam nedari ten senat zrusit

tak alespon rada panu senatorovi: setrete na duchod.. budete ty penize potrebovat

T. Kočí 1.3.2012 8:43

Senátor z ČSSD.

No socani.Po pár letech jsem si vypracoval odolnost,už mně to ani nepřekvapí.

J. Cedivoda 1.3.2012 11:24

Re: Senátor z ČSSD.

Vážený pane, nejsou to jen senátoři z ČSSD, ale dá se říct, že všichni senátoři, všech politických stran zastoupených v parlamentu, vyčerpali náhrady v téměř plné výši. Na příklad pan MUDr. Sobotka Přemysl (horký kandidát na presidentskou finkci za ODS) nevyčerpal z náhrad jen 32 799,00Kč a nadto má ubytování v Praze ve služebním bytě (zřejmě ještě z doby, kdy zastával funkci předsedy Senátu ČR, pochybuji, že by se jednalo o nějakou "komůrku na přespání").

J. Šrámek 1.3.2012 8:35

Příklad sociální politiky.

A tohle chcete volit?Tyto Dluhoslavy?Lidi!Neblněte!

M. Raabová 1.3.2012 8:23

zrušit senát

parlament seřezat o 1/3  a pak začít reformy.

J. Balcar 1.3.2012 4:53

Definice

Zastupitelská demokracie je, když lid pojídá plody své práce ústy volených zástupců. Hlavně lidem nesahat na dolní sazbu DPH, na důchody a pokud možno zajistit cyklistům vítr do zad. Volby jsou za dveřmi...

V. Kain 1.3.2012 8:30

Re: Definice

Tak už víme jak snadné je si z náhrad ušetřit na několika milionový byt jako Dluhoslav Sobotka.A že jim to připadá normální? No jakpak ne vždyť to jeden větší lump než druhý.Nevolit ani náhodou současné parlamentní strany.Většina těch výtečníků tam je zahnízděna snad na pořád.Jediná šance jak se jich zbavit je nedat jim hlas.Před volbama budou opět lhát,že se z nich bude hulit.

J. Hanousek 1.3.2012 14:47

Re: Definice

Tak jo, nedat jim hlas. Ale komu ho dát? To zase bude veselo před volbami, zase se budou všichni předhánět ve slibech a předvádět se, že se změnili, stromky budou sázet a děti v jeslích poplácávat, stařenky přes ulici předvádět a guláš na náměstích rozdávat...

J. Novák 1.3.2012 2:55

Podle těch pár

primitivních reakcí v diskusi lze dovodit, proč tento článek vlastně vznikl.

J. Šrámek 1.3.2012 8:37

Re: Podle těch pár

Přesněji řečeno,byl propašován na tyto stránky!

P. Zeman 1.3.2012 10:47

Re: Podle těch pár

Blbě se čte, že další z vašich soudruhů neumí hospodařit a korunu neudrží, co? Kdyby mu dali třeba 5 mega, dozajista by vrátil stejně.

A teď si vemte, že takových "hospodářů" máte v obou vašich rudých stranách vlastně většinu :-D. To bude po volbách čurina...

M. Chmelíček 1.3.2012 17:28

Re: Podle těch pár

Republiku si rozvracet nedáme viď, přitroublý bolševiku Nováku J.

J. Novák 2.3.2012 3:06

Re: Podle těch pár

Radši budu přitroublý bolševik, než pravičák s IQ pokojové teploty.

J. Studničná 29.2.2012 23:29

Pan Kalousek měl pravdu, když řekl,

že si žijou jako prasata v žitě.

J. Novák 1.3.2012 2:54

Re: Pan Kalousek měl pravdu, když řekl,

To jsem ale špatně pochopila, to nemluvil o senátorech, ale o sobě. Ono totiž pokud by právě jemu šlo o to, aby si senátoři nežili jako tzv. prasata v žitě, tak by TOP09 už dávno měla v programu buď zrušení Senátu, eventuálně zrušení senátorských, ale i poslaneckých náhrad. Myslím, že by to ale nemělo šanci na úspěch, protože v první řadě by Kalouskovi nikdy nedovolili něco takového dát do programu už jeho spolustraníci. 

R. Buršík 1.3.2012 8:02

Re: Pan Kalousek měl pravdu, když řekl,

 trochu dost bych to pozměnil žijí podle přčedpis ůa volební přizně voličů! Už Sllýádka jsem bohatě vyplytili a stáli s ptevřenými ústy a atd. Do vlastního hníézda si nenasmolí nelze čekat! jen se radujme asi zatím na to nepřišli všichni

J. Urban 29.2.2012 22:08

Sosan, no. Co bysme chtěli od

levičáků - z čssd, ods, kdu...

V. Vlach 29.2.2012 21:44

Jasné poselství pro voliče.Nebo nevoliče?

R. Buršík 29.2.2012 21:13

TAK SI JE NAVOLÍME VYŽÍRŘKY PŘÍŠTĚ

to jen co vidíme brebendy

R. Buršík 29.2.2012 21:11

oranžová blahovyt NA mORAVÉ ZNÁÍMÍ

J. Kos 29.2.2012 21:10

Je vidět, že nejhůře se fixluje

u nákladů za internet a telefon. I když telefonovat  ale umí Dryml a pár umělců. Stát je dojná kráva, o kterou tito lidumilové pečují, aby jim nepošla !

K. Holub 29.2.2012 20:37

„Můj” senátor Tomáš Jirsa z ODS

inkasoval pouze 1 408 346,. kaček, břídil... Tome, vole, zaber, přeci se nenecháš zahanbit nějakým sosanem!

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...