Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Vedoucí firmy senátora Czernina napadl inspektorku, hrozí mu tři roky vězení

Senátor Tomáš Czernin (TOP09) na snímku ze 4. října 2022. foto: Radim Strachoň, MAFRA

Vedoucí zaměstnanec potravinářské firmy Czernin Agro, která patří senátorovi za TOP09 Tomáši Czerninovi, napadl loni v dubnu kontrolorku potravinářské inspekce, která následně musela do nemocnice na ošetření. Nyní za tento čin čelí obvinění. Poukázal na to web Aktuálně.cz.
  11:10aktualizováno  14:25

Obvinění čelí zmocněnec společnosti Czernin Agro Radek Š., informuje web Aktuálně.cz. Firma se zaměřuje na zpracování masa. V prodejně v Rožďalovicích na Nymbursku měl podle zjištění webu zabránit dvěma pracovnicím Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) provést kontrolu ověřující nápravu dříve zjištěných nedostatků.

Ženy z kanceláře vyhodil, přičemž jednu měl srazit na zem a druhou odstrčit. K incidentu došlo loni v dubnu. Následně z kanceláře do prodejny odnesl jejich věci a řekl vedoucí prodejny, ať vyvěsí ceduli s nápisem „Z technických důvodů zavřeno“. Policie zahájila trestní stíhání pro ublížení na zdraví letos v květnu.

„Na základě oznámení, které jsme přijali 21. dubna 2022, o konfliktu mezi 45letým mužem a 66letou ženou ze dne 20. dubna 2022, které mělo skončit napadením, jsme zahájili prověřování,“ uvedla pro redakci iDNES.cz nymburská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle mluvčí zatím probíhá vyšetřování, návrh na obžalobu podán nebyl.

„Na průběh inspekce SZPI jsem se mého prokuristy důkladně vyptal. Jeho verze je odlišná od toho, jak průběh kontroly vylíčily inspektorky. Věřím, že vyšetřování dopadne spravedlivě a ukáže, jak to doopravdy bylo,“ napsal redakci senátor Tomáš Czernin.

Za celkem sedm pochybení, například kvůli chybějící etiketě u produktu nebo prošlého data expirace jiného produktu dostala podle Aktuálně.cz firma Czernin Agro od Státní zemědělské a potravinářské inspekce pokutu 300 tisíc korun. Společnost kvůli tomu podala na inspekci žalobu.

Autor: