25. března 2019 13:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Senior prohrál peníze na nájem v automatech, a tak si vymyslel, že ho na ulici okradli

Hazard (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hazard (ilustrační snímek). | foto: Shutterstock

Zlín  Zlínské kriminalisty zaměstnal v uplynulých dnech případ šestašedesátiletého muže, který tvrdil, že ho ve Zlíně oloupili o peníze dva neznámí muži. Policisté se případu věnovali několik dní. Nakonec zjistili, že si senior ze Zlína vše vymyslel. Peníze totiž prohrál v herně. Muži za jeho jednání nic nehrozí, nikoho konkrétního totiž křivě neobvinil, řekla v pondělí zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž policisty zalarmoval začátkem března. Tvrdil, že s ním v trolejbuse cestovali dva mladí muži. Uvedl, že poté, co z vozidla vystoupil, ho dostihli u přechodu pro chodce a chtěli po něm peníze. „Senior jim řekl, že má u sebe pouze peníze na nájem, muži mu měli nožem přeříznout popruh tašky a vzít z peněženky celkem 8000 korun, které měl nachystané na zaplacení poplatků za bydlení,“ popsala mluvčí mužovu původní výpověď.

Kriminalisté začali oznámení okamžitě prověřovat. Seniora vyslechli, následně začali k případu zjišťovat další podrobnosti. „Hned zpočátku jim byla výpověď muže podezřelá, nevybavoval si důležité okamžiky, měnil místa i časy, kde se v daný den pohyboval. Rozuzlení na sebe nenechalo dlouho čekat. Policisté postupně zjistili, že muž navštívil v den, kdy měl být oloupen, jednu z heren ve Zlíně. Tam prohrál veškeré své peníze,“ doplnila mluvčí. Přepadení si prý poté senior vymyslel kvůli tomu, že mu nezbyly peníze na poplatky.

ČTK