Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Senior zasel zbytek krmiva pro andulky, vyrostlo mu konopí

Pěstování konopí (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pěstování konopí (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PROSTĚJOV Jedenasedmdesátiletému chovateli andulek z Prostějova Imrichu Morongovi hrozí trest za pěstování konopí. Na dvorku mu vyklíčil semenec ze zbytků krmné směsi pro ptáky. Rostliny v létě zabavili strážníci a případem se pro podezření z nelegálního pěstování konopí zabývá oddělení přestupků prostějovského městského úřadu. Informuje o tom středeční vydání Prostějovského deníku.

"Přijeli, semenec sebrali a do ruky mi dali potvrzení o odebrání konopí setého," řekl deníku Morong. Penzista zbytky krmiva z klece pro ptáky vysypával na záhonek ve dvoře domku v Dolní ulici, kde žije.

Vedoucí přestupkového oddělení prostějovského městského úřadu Dagmar Nováková listu potvrdila, že řízení bylo zahájeno. Zabavené konopí podle ní čeká na expertizu v policejních laboratořích ve Frýdku-Místku.

Semena ze zahraničí
Podle Marie Široké, předsedkyně Konopářského svazu České republiky, se v tuzemsku průmyslové konopí pěstuje na malé ploše, což neuspokojuje poptávku na trhu. Prodejny pro chovatele pak mohou svým zákazníkům nabízet semena například z Nizozemska nebo z Číny. "A právě z nich mohou vyrůstat rostliny s vyšším obsahem THC, než povoluje česká norma," uvedla Široká.

Spolumajitelka prodejny chovatelských potřeb, ve které Morong krmivo koupil, deníku potvrdila, že semena, která zákazníkům nabízí, mají původ v cizině.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...