10. listopadu 2010 9:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Senior zasel zbytek krmiva pro andulky, vyrostlo mu konopí

Pěstování konopí (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pěstování konopí (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PROSTĚJOV Jedenasedmdesátiletému chovateli andulek z Prostějova Imrichu Morongovi hrozí trest za pěstování konopí. Na dvorku mu vyklíčil semenec ze zbytků krmné směsi pro ptáky. Rostliny v létě zabavili strážníci a případem se pro podezření z nelegálního pěstování konopí zabývá oddělení přestupků prostějovského městského úřadu. Informuje o tom středeční vydání Prostějovského deníku.

"Přijeli, semenec sebrali a do ruky mi dali potvrzení o odebrání konopí setého," řekl deníku Morong. Penzista zbytky krmiva z klece pro ptáky vysypával na záhonek ve dvoře domku v Dolní ulici, kde žije.

Vedoucí přestupkového oddělení prostějovského městského úřadu Dagmar Nováková listu potvrdila, že řízení bylo zahájeno. Zabavené konopí podle ní čeká na expertizu v policejních laboratořích ve Frýdku-Místku.

Semena ze zahraničí
Podle Marie Široké, předsedkyně Konopářského svazu České republiky, se v tuzemsku průmyslové konopí pěstuje na malé ploše, což neuspokojuje poptávku na trhu. Prodejny pro chovatele pak mohou svým zákazníkům nabízet semena například z Nizozemska nebo z Číny. "A právě z nich mohou vyrůstat rostliny s vyšším obsahem THC, než povoluje česká norma," uvedla Široká.

Spolumajitelka prodejny chovatelských potřeb, ve které Morong krmivo koupil, deníku potvrdila, že semena, která zákazníkům nabízí, mají původ v cizině.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!