Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Senior zemřel po útoku v metru

Česko

Muž požádal o místo pro svého postiženého syna, za to byl zbit. Následkům zranění později podlehl

PRAHA Nevídaně brutální případ se odehrál v polovině srpna na trase C pražského metra. Mladý muž napadl sedmasedmdesátiletého spolucestujícího údajně proto, že ten požádal o místo k sezení pro svého handicapovaného syna. Senior před dvěma týdny na následky zranění zemřel.

Incident se stal 16. srpna na cestě ze stanice metra I. P. Pavlova do Letňan. Policie informace o něm zveřejnila až na konci září kvůli dlouhému šetření. Nyní žádá veřejnost o pomoc při pátrání po zhruba třiatřicetiletém agresorovi.

Muž, jenž se stal obětí bezprecedentního napadení, cestoval v metru se svým postiženým synem. Kvůli němu požádal o uvolnění místa, které je vyhrazeno pro handicapované cestující. Odpovědí od muže s dítětem v kočárku mu bylo napadení. „Oslovený začal být nejprve verbálně a pak i fyzicky agresivní. Po tomto incidentu odvedl otec svého postiženého syna k jinému vyhrazenému místu a považoval celou nešťastnou událost za vyřízenou,“ popsala policie na svých internetových stránkách. Násilník se ale nenechal uklidnit a dvojici mužů sledoval i po vystoupení z metra v Letňanech. Dostihl je na zastávce autobusu 233, kde na seniora rovnou zaútočil ránami pěstí. Poté, co senior upadl na chodník, začal ho navíc kopat. Muž utrpěl zlomeninu stehenního krčku, a přes operaci v polovině září zemřel.

„Takové napadení rozhodně není běžné. Je pravděpodobné, že muž byl pod vlivem alkoholu nebo drog či byl psychicky narušený,“ uvedla pražská policejní mluvčí Eva Brožová.

K dopadení útočníka nepomohly ani bezpečnostní kamery v metru. Policisté doufají, že se jim podaří agresora vypátrat díky veřejnosti. Kdokoliv by muže poznal, může volat přímo linku 158.

***

Jak útočník vypadal

* věk zhruba 33 let

* atletická postava, vysoká asi 188 cm

* krátké vlasy

* tmavý, upravený vous kolem úst (bradka) V době incidentu měl na sobě černou nepromokavou bundu s kapucí s menším kšiltem na zip, tmavě modré džíny a tmavé sportovní boty. Vezl tříkolový kočárek červené barvy, asi půlroční dítě bylo uloženo do přenosné autosedačky (skořepiny).

Zdroj: PČR

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!