Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Senior zemřel po útoku v metru

Česko

Muž požádal o místo pro svého postiženého syna, za to byl zbit. Následkům zranění později podlehl

PRAHA Nevídaně brutální případ se odehrál v polovině srpna na trase C pražského metra. Mladý muž napadl sedmasedmdesátiletého spolucestujícího údajně proto, že ten požádal o místo k sezení pro svého handicapovaného syna. Senior před dvěma týdny na následky zranění zemřel.

Incident se stal 16. srpna na cestě ze stanice metra I. P. Pavlova do Letňan. Policie informace o něm zveřejnila až na konci září kvůli dlouhému šetření. Nyní žádá veřejnost o pomoc při pátrání po zhruba třiatřicetiletém agresorovi.

Muž, jenž se stal obětí bezprecedentního napadení, cestoval v metru se svým postiženým synem. Kvůli němu požádal o uvolnění místa, které je vyhrazeno pro handicapované cestující. Odpovědí od muže s dítětem v kočárku mu bylo napadení. „Oslovený začal být nejprve verbálně a pak i fyzicky agresivní. Po tomto incidentu odvedl otec svého postiženého syna k jinému vyhrazenému místu a považoval celou nešťastnou událost za vyřízenou,“ popsala policie na svých internetových stránkách. Násilník se ale nenechal uklidnit a dvojici mužů sledoval i po vystoupení z metra v Letňanech. Dostihl je na zastávce autobusu 233, kde na seniora rovnou zaútočil ránami pěstí. Poté, co senior upadl na chodník, začal ho navíc kopat. Muž utrpěl zlomeninu stehenního krčku, a přes operaci v polovině září zemřel.

„Takové napadení rozhodně není běžné. Je pravděpodobné, že muž byl pod vlivem alkoholu nebo drog či byl psychicky narušený,“ uvedla pražská policejní mluvčí Eva Brožová.

K dopadení útočníka nepomohly ani bezpečnostní kamery v metru. Policisté doufají, že se jim podaří agresora vypátrat díky veřejnosti. Kdokoliv by muže poznal, může volat přímo linku 158.

***

Jak útočník vypadal

* věk zhruba 33 let

* atletická postava, vysoká asi 188 cm

* krátké vlasy

* tmavý, upravený vous kolem úst (bradka) V době incidentu měl na sobě černou nepromokavou bundu s kapucí s menším kšiltem na zip, tmavě modré džíny a tmavé sportovní boty. Vezl tříkolový kočárek červené barvy, asi půlroční dítě bylo uloženo do přenosné autosedačky (skořepiny).

Zdroj: PČR

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....