Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Seriál oprav: další tři japonští výrobci aut

Česko

TOKIO Japonské automobilky Suzuki Motor, Nissan Motor a Daihatsu Motor svolají kvůli možným závadám k opravě dohromady přes půl milionu vozů převážně na domácím trhu. Informovala o tom včera agentura Reuters.

Zprávy o svolávání automobilů k opravám se dostaly do centra pozornosti poté, co byla největší světová automobilka Toyota Motor nucena kvůli různým závadám svolat přes 8,5 milionu vozů. Toyota byla přitom dosud pověstná kvalitou svých produktů.

Třetí největší japonská automobilka Nissan uvedla, že svolá 76 415 vozů v Japonsku a 2281 vozů v zahraniční kvůli možné závadě, jež by mohla způsobit výpadek motoru.

Menší konkurent Suzuki svolá v Japonsku 432 366 miniautomobilů kvůli možné závadě na klimatizaci poté, co obdržel zprávy o dvou požárech.

Daihatsu svolá v Japonsku 60 774 miniautomobilů kvůli problémům s elektroinstalací, jež by mohly vést k náhodnému nafouknutí airbagu.

Potíže Toyoty s vadnými automobily se dostaly dokonce na pořad jednání amerických zákonodárců. Ti ve středu podrobili křížovému výslechu šéfa japonského výrobce Akia Tojodu.

Tojoda se v americkém Kongresu omluvil za bezpečnostní problémy některých modelů firmy a nehody, jež tyto potíže způsobily. Již předtím šéf Toyoty řekl, že při řešení a vyšetřování poruch bude firma spolupracovat s americkou vládou. Nekontrolovatelné zrychlování některých toyot si zřejmě vyžádalo i několik lidských životů.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!