Neděle 11. června 2023, svátek má Bruno
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Seriálový J. R. se vrací

Česko

Hrdina amerického seriálu Dallas opět předvede zloducha Džejára

LONDÝN Americký herec Larry Hagman se zřejmě objeví v novém zpracování klasického televizního seriálu z 80. let Dallas, který připravuje televize TNT. Devětasedmdesátiletý herec se opět ujme své role arogantního ropného magnáta J. R. Ewinga zvaného Džejár, informoval zpravodajský server BBC.

Do seriálu se vrátí také původní hvězdy Patrick Duffy jako Džejárův sympatický bratr Bobby a Linda Grayová jako Džejárova manželka Sue Ellen. O tom, že se seriál vrátí, se již spekulovalo několik let, teprve nyní však padlo definitivní rozhodnutí obnovit příběhy dvou petrolejářských rodin v Texasu.

Larry Hagman se narodil v roce 1931 v Texasu. Vystudoval Bard College v New Yorku. Kariéru začínal v divadle, v roce 1965 dostal první větší roli v televizním seriálu I Dream of Jeannie. V roce 1978 byl v konkurzu vybrán do role zloducha v seriálu Dallas. Původně byl seriál zamýšlen jako rodinná soap-opera a vysílal se v nočních hodinách. Příběhy dvou petrolejářských rodin se nakonec staly hitem, který se vysílal v letech 1978–1991 na televizi CBS. A hlavní podíl na tom měl jistě i Hagmanův J. R. V roce 1980 si televizi naladilo 83 milionů diváků, aby zjistili, „kdo střelil Džejára“ v jedné z nejdramatičtějších dějových linií.

Když skončilo natáčení Dallasu, měl Hagman problém sehnat práci. Všichni si ho spojovali jen se zápornou rolí v seriálu. Začal mít problémy s alkoholem. V roce 2004 musel podstoupit komplikovanou operaci jater a bojoval o život. V roce 1995 si Hagman zahrál v historickém dramatu Nixon a o tři roky později ve snímku Barvy moci.

Hagman ještě v roce 2006 prohlašoval, že si rád odpočine a půjde do důchodu, nyní ho však čeká minimálně několik měsíců v „jeho“ roli.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...