17. června 2017 16:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Server Lidovky.cz v neděli ráno spustí speciál k výročí boje parašutistů v kryptě

Jan Kubiš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kubiš | foto: Vojenský historický ústav

PRAHA V neděli od čtvrté hodiny ráno přinese server Lidovky.cz speciální obsah. Před 75 lety bojovali čeští parašutisté o život v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Byl to nerovný boj s mnohonásobnou nacistickou přesilou. V on-line přenosu jej bude možné sledovat minutu po minutě.

Server Lidovky.cz také připravil unikátní pohled do nitra chrámu svatého Cyrila a Metoděje. Ten umožní virtuální prohlídka krypty, kde svedli svůj poslední boj českoslovenští parašutisté. Redaktoři ji nasnímali pomocí 360stupňové kamery.

Spolu s on-line reportáží a prohlídkou krypty k historickému výročí také vyjde řada dalších článků. Jeden například vyjde o filmových mýtech, které provázejí události z 18. června 1942, na jehož vzniku se podíleli poradci snímku Anthropoid.

Další přinese osud Heydrichovy ženy Liny či smutný úděl českých hasičů, kteří museli nacistům v „boji“ s atentátníky pomáhat. Velitel hasičů dokonce po válce stanul před soudem.

Lidovky.cz

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz