13. prosince 2017 12:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Servírka s komplicem ukradli z hotelu šedesátikilový trezor. Vyhodili ho z okna

Policie ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR | foto: Reprofoto

JESENÍK Více než šedesátikilogramový trezor odcizil z jednoho z jesenických hotelů šestatřicetiletý muž a o tři roky mladší žena. Trezor vyhodili z okna a odtáhli ho do svého bydliště. Muž před vloupáním prokázal navíc akrobatické schopnosti, vyšplhal se do okna ve výšce 3,5 metru. Ženu, která v hotelu pracovala jako servírka, i jejího komplice však policie zanedlouho dopadla. Škoda přesáhla 140 000 korun, uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Do hotelu v Jeseníku se dvojice vloupala minulý týden ve čtvrtek. „Žena v tomto hotelu pracovala jako servírka, proto měla potřebné informace o provozu a chodu hotelu. Muž vyšplhal k oknu kanceláře, které je ve výšce 3,5 metru a vypáčil ho. V kanceláři pak odcizil dva notebooky. Protože však s hlavní kořistí potřeboval pomoci, přizval si svou parťačku,“ uvedla policejní mluvčí.

Dvojice poté společně trezor vážící přes 60 kilogramů vyhodila z okna a odtáhla ho do svého bydliště. Po jeho otevření našli přes 100 000 korun v hotovosti v české i zahraniční měně a stravenky za 10 000 Kč. Policisté pachatele dopadla za několik dní. Oba jsou podezřelí z krádeže. Třiatřicetiletá žena byla přitom v posledních třech letech za krádež pravomocně odsouzena.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz