12. března 2019 14:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šest lidí skončilo ve znojemské nemocnici poté, co se nadýchali neznámé látky

Záchranáři (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

Znojmo Šest lidí skončilo v úterý v nemocnici poté, co se ve Znojmě v prostorách banky v Kovářské ulici dopoledne nadýchali dráždivé látky. Řekla to mluvčí integrovaného záchranného systému.

Podle mluvčí záchranářů by jejich stav neměl být vážný. Na místo vyjela chemická laboratoř z Tišnova. Neštěstí se stalo v domě v centru města. V přízemí domu je banka, nad ní jsou byty, podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky ale nebyla nutná evakuace.

V budově zasahovaly čtyři posádky záchranné služby. „Pacienti se nadýchali neznámé toxické štiplavé látky s dráždivými účinky. My jsme jim poskytli kyslíkovou terapii a převezli do znojemské nemocnice. Neměly by být ohrožené životní funkce a jejich stav by neměl být vážný,“ řekla Bothová.

Zdravotní stav hospitalizovaných zatím není známý. Podle mluvčího Mikošky také není jisté, zda výsledky ohledně určení neznámé látky budou známy ještě dnes.

Policie prostor po oznámení uzavřela, a to i pro dopravu, tu později uvolnila. Ke 13:30 zůstávala uzavřená jen banka. „Hasiči na místě zjišťují, o co přesně šlo a jaké bylo množství látky, na základě výsledků budeme celou situaci vyhodnocovat,“ řekla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

„Přízemí je firemní, ale nepracuje se tam s nebezpečnými látkami. Nad přízemím jsou byty. V nich jsme ale koncentraci nenaměřili, takže je to asi v pořádku,“ řekl Mikoška.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.