4. dubna 2012 12:42, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šesti policistům hrozí kvůli Janouškovi kázeňský trest

Martin Vondrášek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Vondrášek | foto: ČTK

Ředitel pražské policie Martin Vondrášek zahájil kázeňské řízení se šesti policisty kvůli jejich postupu v souvislosti s nehodou lobbisty Romana Janouška.

Počínání policie po havárii vyvolalo kritiku, otázky vzbudilo to, proč byl Janoušek ještě v den nehody propuštěn, proč mu policie umožnila používat po zadržení mobilní telefon a zda nebylo na místě podat návrh na uvalení vazby. Janoušek byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

ČTĚTE VÍCE:

Policejní prezident Petr Lessy již dříve uvedl, že prověrka policejního postupu v tomto případě odhalila pochybení a "vysoce nestandardní" postup.

Postupem vyšetřovatelů se již Generální inspekce bezpečnostních sborů, na kterou se Lessy i Vondrášek obrátili.

Případ Janoušek už stál místo Lessyho náměstka Husáka

Policejní prezident totiž přijal Husákovu již dříve nabídnutou rezignaci. Nechce prý, aby se o policii v kauze pochybovalo. Husák svůj odchod z vedení policie nabídl loni poté, co se v médiích objevily zprávy o jeho schůzce s Janouškem. Odmítá však, aby konec jeho působení ve vedení policie byl s Janouškem jakkoliv spojován. K odchodu Lessy nepřímo vyzval i Vondráška. Vondrášek již tehdy uvedl, že zatím nerezignuje, protože chce nejdřív vědět, jaká byla odpovědnost jednotlivých policistů a velitelů a to, zda to bylo dílčí nebo systémové pochybení. Vyčkat chce i závěrů Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!