11. srpna 2019 19:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šestiletý chlapec byl zavražděn na Benešovsku. Policie z činu podezírá matku

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Benešov Na Benešovsku byl ve čtvrtek zavražděn šestiletý chlapec. Uvedla to v neděli televize Prima na základě vyjádření mluvčí středočeské policie Veroniky Čermákové. Kriminalisté podezírají z vraždy ženu, bližší informace mluvčí uvést nechtěla. Podle Primy je podezřelou matka zavražděného, která se s otcem dítěte soudila o opatrovnictví chlapce.

„Od čtvrtka prověřujeme úmrtí teprve šestiletého dítěte. Celý případ si převzali krajští kriminalisté, kteří ve věci nařídili soudní pitvu,“ řekla televizi mluvčí. 

Pitva podle ní prokázala, že dítě zemřelo násilnou smrtí. „Kriminalisté následující den zahájili trestní stíhání ženy, a to pro zvlášť závažný zločin vraždy,“ doplnila.

ČTK

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?