Ani tříprocentní roční úrok by ale sám o sobě nebyl špatný. Problémem však je, že abyste na něj dosáhli, musíte být doslova milionáři. Vztahuje se totiž až na vklady ve výši od milionu korun.
Roční úrok od 1,7 procenta Například za sto tisíc korun na dva roky dostanete v rámci produktu nejnižší možné úročení za daný počet let: 1,9 procenta. „Když k tomu přičteme nutnost mít v bance běžný účet, který je zdarma jen při splnění určitých podmínek, nejde o příliš výhodnou nabídku,“ míní Tůma.
Úrokové sazby při ročním výběru se přitom pohybují od 1,7 procenta do 2,5 procenta, což na termínovaný vklad není špatný úrok. Minimální částka, jakou můžete vložit, je stanovena na 10 000 Kč. Pokud budete mít zájem, můžete si zvolit termínovaný vklad s revolvingem.
Jako výhodu tohoto produktu prezentuje banka také možnost předčasného výběru ve výši 20 procent aktuálního zůstatku během trvání vkladu nebo jeho otočky bez sankce. Podobné podmínky však naleznete například i u termínovaných vkladů České spořitelny, u kterých můžete předčasně vybrat 25 procent uložených peněz.
„Pokud klient chce vybrat více, zaplatí ale sankční poplatek ve výši dvou procent z vybírané částky. Na rozdíl od některých konkurenčních produktů má však poplatek ještě minimální hranici, a to ve výši 2000 Kč. V případě předčasného výběru menšího vkladu se tedy klient dostane se zhodnocením do záporu,“ vysvětluje Tůma.