Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šetření v ČMFS: další podezření

Česko

PRAHA Policie v rámci šetření údajných finančních nesrovnalostí v Českomoravském fotbalovém svazu (ČMFS) prověřuje i dceřinou společnost svazu STES. Podle včerejší zprávy serveru Týden.cz si policisté vyžádali od nového svazového vedení dokumenty o hospodaření této marketingové společnosti. Informaci o tom, že si policie odvezla ze sídla STES řadu dokumentů, potvrdil člen nového představenstva společnosti Petr Doležal. „Ano, je to tak. Policie si vyžádala dokumenty o hospodaření, my jí v tom samozřejmě vyjdeme vstříc,“ popsal muž, jenž je zároveň ředitelem Slavie Praha a členem nového výkonného výboru ČMFS.

Společnost STES má na starosti mimo jiné obchodování s marketingovými právy fotbalového svazu a také národní tým, především pak zařizování zájezdů a pobytů mužstva v zahraničí. Právě tam míří podle serveru podezření detektivů na machinace s penězi. Ročně STES hospodaří s částkou okolo 300 milionů korun.

Představitele STES včetně Jaroslava Vacka, jenž působil ve firmě od jejího založení v roce 1993, odvolal nový výkonný výbor ČMFS hned na svém prvním zasedání.

Policisté se zajímají i o financování rozpočtu svazu Zájem policistů o STES podle všeho souvisí s vyšetřováním údajných finančních nesrovnalostí svazu. V úterý byli zadrženi bývalý předseda ČMFS a současný ředitel 1. FC Brno Pavel Mokrý, bývalý člen výkonného výboru ČMFS Václav Chvála a bývalý náměstek ministra školství Ladislav Malý, kteří vypovídali o osudu částky 31 milionů korun za prodané vstupenky na ME2004. Malý byl obviněn z krácení daní, kterého se údajně dopustil v roce 2004 ve společnosti Fotbal Trading.

Policisté se dále zajímají také o neshody ve financování rozpočtu fotbalového svazu a možné falšování údajů v letech 2004 až 2006, kdy údajně nebyly řádně zaneseny do účetnictví odměny pro některé fotbalové funkcionáře. Policie prý také prověřuje plánovanou výstavbu Národního stadionu, ze které nakonec sešlo.

Autor: