Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -8 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Seznamte se: soudci, kteří sloužili KSČ a soudí dál

Soudkyně Milena Němcová v roce 1978 poslala za pobuřování na půl roku za mříže tehdy dvaasedmdesátiletého profesora Václava Říhu. Ten se přitom "provinil" pouze tím, že po svých zkušenostech s tehdejší státní mocí sepsal materiál s názvem "Záznam o mém výslechu v Ruzyni" a ukázal ho třem lidem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Šimurda 24.3.2010 21:19

Jako katolíka

mne naše socialistická vlast vyslala v roce 1976 na vysokou školu technickou v německé demokratické republice, kde jsem se stal zatvrzelým antikomunistou. Celé studium jsem pojal jako jeden velký flám. Vzpomínám rád na naši socialistickou vlast a na Německou demokratickou republiku. Měl jsem se fajn ale po revoluci se mám líp. S přáteli z Německé republiky jsem rozjeli skvělý byznys, který funguje dodnes.

P. Šimurda 24.3.2010 21:25

Re: Jako katolíka

Když jsem přišel do Německé demokratické republiky jako katolík a mládežník,obdivující úspěchy socialismu, tak jsem nemohl pochopit, co se stalo soudruhům komsomolcům, když je museli nosit ze schůze komsomolu poblité a posrané. Když mi moji němečtí spolubydlící Frank s Lutzem vysvětlovali, že jsou tak ožralí ,protože chlastají vodku, a že nám se to nemůže stát, protože chlastáme pivo, myslel jsem si, že jsou to zatvrzelí  fašisti. Dlouho jsem nechtěl věřit, že komsomolec může chlastat až se pochčije a posere. Znal jsem jenom Timura a jeho partu, Zoju Kosmoděmjanskou z Mladé gardy a Pavku Korčagina Jak kalil ocel.

T. Jurčík 24.3.2010 18:06

Ne všichni byli svině

Nezpomínám si přesně, l jaké konkrétní případy šlo, ale vím, že si některé politické případy si soudci přehazovali z jednoho okresu do druhého, až se konečně našel někdo, komu vykonstruované obvinění nevadilo.

F. Kinpusk 24.3.2010 16:19

Klaus i Mirek

...oba velcí antikomunisti.Proč tam ty soudce z kom. dody trpěli?Co dělal ministr spravedlnosti za vlády velkého antikomunisty Mirka?

Z. vintr 24.3.2010 15:12

Nic není konzervativnějšího než soudcovský stav.

Dnešní úřady se ohání persekučními  majetkovými výnosy i z dob nacismu a komunismu. Sám jsem to zažil u katastrálního úřadu Brno-venkov. Opravdu neuvěřitelné!

J. Esterka 24.3.2010 14:25

Nic se neděje.

Tak na toto se muselo přijít po dvaceti letech? To přece ví každý malý Jareda. A ostatních vlivných funkcích je to to samý!!!!

S. Rehulka 24.3.2010 12:33

seznamte se...

Pan Chlápek píše : "To jsme měli raději zemřít třeba hrdinskou smrtí ?", no to opravdu třeba nebylo, jen trochu páteře !  Zato je z toho cítit i jeho máslo na hlavě !  Samozřejmě, není třeba trestat všechny oportunisty-straníky, ale rozhodně je ostuda, když ve "svobodné" České republice stále soudí komunistická soudkyně, když v BIS jsou bývalí StBáci a i mezi vládou, diplomacií a generalitou, jsou studenti z Moskvy !

m. chlápek 24.3.2010 13:30

Re: seznamte se...

ó pane! Máslo na hlavě? Já? Ale ne, já jen, že my všichni jsme v tom nějak museli žít  a pokud možno zůstat slušnými, neušpinit se. Měl jsem kolegu, agenta STB, jistě donášel i na mě, když se máme potkat, tak mě raději "nevidí". Ale to je jeho problém... Zdá se, že jste velice mladý a velice zásadový člověk, který onu dobu neprožil. To se Vám to teoretizuje, to se to kope do mrtvoly, to je nyní mladých, zapálených, spravedlivých hrdinů!! Jenže my jsme tehdy už v tom marastu byli až po uši. A ne naší vinou! 

P. Šimurda 24.3.2010 21:13

Re: seznamte se...

Čí vinou?

I. BREINDL 25.3.2010 8:33

Re: seznamte se...

  Pokud se někdo nedopustil nezákonného jednání, nemůže být vyhozen z práce. Jedno, jestli to bylo "za komunistů", nebo dnes. A z vaší poznámky, že  ".... i mezi vládou, diplomacií a generalitou jsou studenti z Moskvy !" , čiší, promiňte mi ten výraz, dost velký šovinismus. V Rusku, chcete-li v SSSR byly naprosto špičkové vysoké školy (samozřejmě že ne všechny, stejně jako všude jinde), které byly vysoce uzávány i na Západě. Např. Institut pro studium mezinárodních vztahů , vychovávající diplomaty, nebo Frunzeho nebo Vorošilova vojenská akademie , i podle Američanů nejlepší vojenské akademie na světě. Takže absolvování takovýchto a podobných vysokých škol v Rusku (SSSR), či jinde, je spíše doporučením pro vysoké funkce, stejně jako jinde absolvování prestižních universit. Naproti tomu absolvování dnešních vysokých škol u nás, samozřejmě ne všech, jejichž úroveň od roku 1989 trvale klesá, je to mimochodem i názor dvou minulých ministrů školství, kteří mi to potvrdili osobně, je spíše na překážku.

J. Malinovský 24.3.2010 12:12

Ruka ruku myje

Hlavně, že odmítají zveřejnit, kteří soudci byli ve Straně.

 

http://domaci.ihned.cz/c1-40687850-ma-verejnost-pravo-vedet-ktery-soudce-byl-v-ksc-rozhodne-ustavni-soud

  

Jinak by mě zajímalo, zda tihle nadále soudí i politické případy a posílají lidi do vězení za projevené politické názory nebo to nechali jiným.

J. Roth 24.3.2010 13:02

Re: Ruka ruku myje

Které politické případy máte na mysli?

J. Malinovský 24.3.2010 15:33

Re: Ruka ruku myje

Například všechny trestné činy podle paragrafů 403 až 405 TZ.

J. Roth 24.3.2010 15:45

Re: Ruka ruku myje

Promiňte, nejsem právník, které to jsou?

M. Burian 24.3.2010 17:46

Re: Ruka ruku myje

§403 Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka

§ 404 Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

§ 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia

Jen mi není jasné, co je na nich politického.

J. Malinovský 24.3.2010 19:43

Re: Ruka ruku myje

Kriminalizace vyjádření politického názoru na přítomnosti či minulost.

R. Švehla 24.3.2010 11:48

Sloužili lidu, a opět budou !

Jak a čím se provinila s.Němcová ? Poslala protisocialistického a protistátního štváče Říhu do vězení jen na půl roku.

To naprosto nechápu – byly snad nějaké polehčující okolnosti ? To sotva ! Vždyť rok 1978 – to byl přece rok pokračujícího nástupu pravice, rok dalšího zostřování třídního boje ! Nepřátelé dělnické třídy se snažili o návrat pravicových experimentů ! Zbytky buržoasie, podporované zahraničními ideově-diversními centrálami, dál rozehrávaly špinavou hru kolem tzv. Charty 77 ! Prostě - půl roku pravičákovi je strašně málo !!!

Ano, soudkyně s.Němcová si zaslouží stranický trest, důtku, možná i důtku s výstrahou. Každopádně ji musíme důrazně upozornit, že po našem blížícím se vítězství nebude místo pro nemístnou shovívavost. Naši soudci budou muset vést nesmiřitený boj s pravicí, se všemi zarytými stoupenci vykořisťování, se všemi zběsilými zastánci kapitalismu a demokracie.

Vážení voliči, vážené voličky ! Jak známo, my své sliby plníme. Slibujeme vám vyšší platy a důchody, slibujeme vám obnovení bezplatného zdravotnictví, slibujeme snížit zadlužování státu. Své sliby splníme, přes veškeré snahy zrádné pravice o návrat pravicových experimentů !  Proto naši soudci nebudou opakovat chyby ze 70.let, nebudou pravičáky odsuzovat k pouze půlročním trestům. Jak správně trestat pravičáky poradí našim soudcům S.Brožová-Polednová. A pak se bude tančit všude !

Socialistická justice – ostrý nástroj dělnické třídy !    ***    Volte ČSSD a KSČM !

Z. Válek 24.3.2010 13:08

Re: Sloužili lidu, a opět budou !

Pane Švehlo, když se tak dívám na váši ikonu, tak mě napadá, že vlastně pácháte trestný čin. Pokud jsou komunistické a fašistické organizace hnutími, které směřují k potlačení práv a svobod občanů, pak i ta vaše ikona je jaksi na hranici legálnosti.Zajímala by mě reakce, kdyby jste si tam dal německého vojáka s hákovým křížem na přilbě. Ono to vyjde z hlediska legislativy nastejno. Nebo ne?

R. Švehla 24.3.2010 13:21

Re: Sloužili lidu, a opět budou !

No tak podívejte se, pane Válku. Zaprvé němečtí vojáci, a to ani během trvání národně-socialistického systému, na přilbách hákový kříž nenosili.

Zadruhé - KSČM a ČSSD jsou parlamentní strany; tak jakýpak "trestný čin".

Zatřetí - z hlediska našich platných zákonů je veliký rozdíl mezi socialismem národním a mezinárodním. Můžete si to snadno ověřit : Nejdříve na náměstí rozviňte rudý prapor se srpem a kladivem, a volejte z plných plic : "Ať žije Lenin ! Ať žije soudruh Filip ! Ať žije přítel Paroubek !" Pokud způsobíte srocení davu, budete protilidovou třídní Policií ČR napomenut.

A pak zkuste rozvinout rudý prapor s hákovým křížem, a volejte "At´žije Vůdce ! Heil H...er !" A hned poznáte ten rozdíl.

Prapory výš ! Semkněme řady ! Lidové milice kráčejí tichým pevným krokem !

R. John 24.3.2010 13:52

Re: Sloužili lidu, a opět budou !

Vlastenče, nebylo by pro mne také místo v semknutých řadách ? Již mě nebaví pracovat, nic neumím, na co sáhnu to zničím, ale pro lid bych  rád bojoval, na hrázi míru a socialismu, to jo. Já vím, nadával jsem soudruhům Rokovi a Falmrovi, ale byl jsem pomýlen pravičáky, sebekriticky to přiznávám, toho popela co si sypu na hlavu, našel jsem ho na silnici, aby to nebyl Slánský, tedy, tak mě napadá, když by to byl on, není to kvalifikace rovnou pro vyšší stranickou funkcičku ? Ta je i lépe placená, že ?  Vidíte Vlastenče, že moje výše uvedené kvalifikační předpoklady splňují i nejvyšší stranické požadavky. Jo, abych nezapomenul, od roku 48 pocházím z dělnické rodiny, takže vím, co je to to "hlad zhnět". Vlastenče, přimluvte se za mě na  sjezdu strany, získáte oddaného soudruha, dveře otevřu, kliku přeleštím, taštičku a deštníček podržím, skoro jako  s. Tvrdík. Takže za přímluvu předem děkuji ,s pozdravem Hail,co to kecám, čest práci, Váš  R.J.

m. chlápek 24.3.2010 11:22

hm...

soudce soudil, novináři o tom psali oslavné články, pekař pekl chleba, sedláci dodávali mléko, kantor učil ty nesmysly, dělník si dával soc. závazky, doktoři drželi při životě umírajícího krajského tajemníka KSČ, všichni jsme povinně milovali Sovětsý Svaz a ostatní lidově demokratické země.... to jsme měli raději zemřít třeba hrdinskou smrtí?

P. Zeman 24.3.2010 11:32

Re: hm...

myslím, že tady nejde o soudce trestných činů, ale o zbytečně iniciativní soudce-komunisty, kteří svou přehnanou iniciativou v politických procesech dokazovali svou loajalitu režimu. Pro příklady ze soudních síní nemusíme chodit daleko viz. s. prokurátorka Brožová-Polednová aj.


TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...