Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nebe nad Brněnskou přehradou ozářila světelná show. Využilo se 200 dronů

Česko

  6:59
Vyobrazená dvoušroubovice DNA zahájila v sobotu nad Brněnskou přehradou dronovou světelnou show. Ta odkazovala na letošní 200. výročí od narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela. Ve vzduchu bylo 200 dronů, řekl za pořadatele Ondřej Morávek. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem uvedl, že show sledovaly desetitisíce diváků.

Po dronové show následoval zahajovací ohňostroj 25. ročníku festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis.

Tématem akce byla genetika právě kvůli letošnímu výročí narození Mendela. Drony různě měnily barvy od zelené přes modrou až po červenou. V úvodu byla vidět dvoušroubovcie DNA, následně křížení hrachu, na kterém Mendel objevil základy dědičnosti. Lidé mohli vidět i květiny a v závěru obří oči, které nad přehradou i mrkly. Obří oči různých barev byly také další připomínku Mendelových zákonů dědičnosti.

„Oči se mi líbily nejvíce, nicméně tam byla spousta zajímavých obrazců. Zaujalo mě ale i to, že některé byly trojrozměrné. Dá se říct, že oproti ohňostrojům je dronová show taková uklidňující,“ řekla primátorka Brna Markéta Vaňková, která si světelnou show nenechala ujít.

Akci přihlížely desítky tisíc diváků, pořadatelé ale přesná čísla neuvádějí. „Parkoviště, ale i příjezdy byly narvané k prasknutí,“ poznamenal Morávek.

Festival ohňostrojů se letos koná po dvouleté covidové pauze. Ohňostroje postupně představí tvůrci z Česka, Chorvatska, Německa a ze Švédska.

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Mohlo by vás zajímat