Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Siesta v hotelu: autogramiáda

Česko

Příprava na Euro - Čeští fotbalisté se pod alpskými velikány chystají na evropský šampionát

PŘÍPRAVA NA FOTBALOVÉ EURO

SEEFELD V hotelu Dorint právě skončil úterní oběd, fotbaloví reprezentanti část siesty věnovali hromadné autogramiádě. Zasedli ke stolu a chopili se fixů. Od brankáře Blažka až ke kapitánovi Ujfalušimu putovaly dresy, míče a týmové plakáty. Na každém z nich se postupně objevilo 23 podpisů.

Všechny cenné suvenýry jsou určeny pro zástupce sponzorů a fanoušky. „A nezapomeňte dopsat: Věnují reprezentanti,“ nabádal s úsměvem Blažek jako první muž v řetězci. Ujfaluši se nad několika fotografiemi pozastavil. „Dave, čmáráš mi přes obličej, dávej pozor,“ zavolal na spoluhráče Davida Jarolíma, který autogram na týmovém portrétu párkrát přetáhl.

Vedení české výpravy včera v Seefeldu pustilo zástupce médií krátce nasát atmosféru do jinak přísně střeženého prostoru. Den po příjezdu české výpravy intenzita ostrahy pětihvězdičkového komplexu na pár desítek minut polevila. Kromě fotbalistů novináři potkali uvnitř na kávě Brücknerovy asistenty Petra Radu a Jana Stejskala společně s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. V prvním patře krátce nakoukli do místnosti s tabulemi, kde visely detailní statistiky z posledních přípravných zápasů. Právě tam budou v následujících dnech probíhat klíčové taktické porady. Mnoho léků a zásoby sušenek Kpokojům hráčů ale bylo nutné vystoupat po schodech o pět podlaží výš. Kdo přesně bydlí vevnitř, prozradily jmenovky přilepené vedle dveří. Tak třeba o pokoj 615 se dělí Radoslav Kováč s Milanem Barošem, hned vedle se usadili Jan Polák s Jaroslavem Plašilem. Pak je tu také několik „samotářů“. Bez spolubydlícího tráví dny před evropským šampionátem například brankář Petr Čech nebo útočník Jan Koller.

V apartmánu před stolem přetékajícím léky ochotně zapózovali fotografům lékaři Petr Krejčí a Jiří Fousek. „To není zdaleka všechno, co máme k dispozici. Dohromady je toho tak sto kilo,“ povídal Krejčí. Od dveří místnosti maséra Eduarda Poustky se rozléhala rapová hudba. Kromě masáže si ale hráči chodí k bílému lehátku pro dévédéčka. Po kterých titulech je mezi hráči největší sháňka? „Hodně populární jsou české komedie,“ prozradil Poustka, že hráčům nechybí dobrá nálada.

O kus dál je jeden z pokojů vyskládaný hromadami dresů podél stěn. „Máme pro každého hráče tři tréninkové sady, které v místní prádelně průběžně pereme,“ vysvětlil kustod Roman Vonášek v týmovém skladu. Kromě oblečení nesmí scházet ani dostatečné zásoby sušenek a čokolád.

Krátká exkurze po rakouském domově českých fotbalistů končí. Království v hotelu Dorint patří opět výhradně Ujfalušimu a spol. Ostraha je ve střehu.

O autorovi| Petr Adam, Zpravodaj LN v Rakousku

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat