Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Signál přišel už o den dříve

Česko

PRAHA Mnohé ta zpráva zaskočila, někteří ji ale tušili už o den dříve. To když pilotův manažer Willy Weber v pondělí stornoval poslední objednávku upomínkových předmětů Michaela Schumachera. „Všem to najednou začalo být divné,“ přiznal pro Lidové noviny Pavel Turek, český expert přes formuli 1.

* LN Překvapilo vás to rozhodnutí hodně?

Ano. Já věřil, že se vrátí. Když Schumacher ukončil kariéru, statisíce lidí přestalo formuli 1 sledovat. Když teď ohlásil návrat, závod ve Valencii i ten následující ve Spa byl hned vyprodán. Byl to velký příslib a dobré naladění. Místo toho zbylo jen zklamání.

* LN O co tím formule 1 přišla?

O ten největší sportovní comeback v historii. Který byl navíc vynucený. Všichni se na to těšili, bylo od toho obrovské očekávání. Jsem si jistý, že by Schumacherův návrat překonal svou sledovaností poslední závod loňské sezony, kdy o titul mistra světa soupeřil Massa s Hamiltonem.

* LN A po sportovní stránce?

Třeba souboj s Vettelem, o kterém se říká, že by mohl Schumachera nahradit. Nikoho už nenapadlo, že by se spolu mohli někdy utkat, a ono se to málem stalo. To je jako kdybyste chtěli vidět tenisový souboj mezi Federerem a Samprasem nebo Lendlem v čase jejich největší slávy.

* LN Myslíte, že je tento verdikt Ferrari definitivní?

Jako, že by za pár dnů ještě přišli a vše by si rozmysleli? To ne, druhou blamáž by už svět asi nepřežil... Schumacher je trochu odtažitý, s fanoušky, potažmo médii, mluví hlavně prostřednictvím svých internetových stránek. Když ta zpráva přišla, věděl jsem, že je stoprocentní. Protože kdyby nebyla, nezveřejnili by ji, není to jejich styl. V tomhle je on i Ferrari velmi konzervativní.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...