15. ledna 2016 8:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na silnicích je bláto, sníh i náledí. A sněžit má i v pátek a o víkendu

Zasněžené ráno v Ústí nad Labem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasněžené ráno v Ústí nad Labem. | foto: ČTK

Většina středočeských silnic je v pátek ráno sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Dopravu komplikuje rozbředlý sníh na vozovkách nebo jsou mokré po chemickém ošetření. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic. Obdobná je situace i v dalších krajích.

Středočeský kraj

Řidiči by měli být opatrní hlavně na dálnici D11, kde je dohlednost snížena vlivem sněhových přeháněk. Velmi opatrní by měli být také na silnicích prvních, druhých a třetích tříd v celém kraji, na některých úsecích může být na silnicích vrstva nového sněhu.

Policisté ráno zasahovali u několika dopravních nehod na Mladoboleslavsku, auta havarovala například v obci Chotětov, u Bělé pod Bezdězem, u obce Nepřevázka nebo u obce Tuřice.

Ústecký kraj

Silnice jsou i v Ústeckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči musí počítat, že někde pojedou po sněhu, jinde se může tvořit náledí. Sněžit může i přes den. Dispečer krajské správy a údržby silnic řekl, že v noci jezdila veškerá technika. „Zatím se nám daří držet všechny silnice průjezdné, někde však leží vrstva ujetého sněhu,“ popsal.

V nižších polohách napadlo pět až deset centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem třiceti centimetrů. „Nejvíce sněžilo na Teplicku a Ústecku, na Milešovce a v Krušných horách,“ řekl meteorolog ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Martin Novák s tím, že sněhové přeháňky se mohou objevovat v pátek i o víkendu. „Bude se postupně ochlazovat, v sobotu už budou teploty jen pod nulou a při vyjasnění mohou být hodně nízké,“ řekl.

Policie od rána řešila už několik nehod. Kamion zapadl u obce Dobříň na Litoměřicku.

Jihočeský kraj

Většina silnic v Jihočeském kraji zůstává sjízdná jen se zvýšenou opatrností. Na řadě vozovek nižších tříd leží vrstva zledovatělého nebo uježděného sněhu. Bez omezení jsou sjízdné veškeré komunikace na Písecku. Vyplývá to z aktuálních informací dispečinku Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Sněhové přeháňky mohou komplikovat dopravu na Českokrumlovsku a na Prachaticku. Na některých místech regionu rovněž fouká po ránu nárazový nebo silný vítr. Teploty se pohybují lehce pod bodem mrazu.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.