31. prosince 2010 14:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Silničáři obhlížejí díry, některé provizorně zalepí. Škody jdou do milionů

Silnice druhých a třetích tříd - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silnice druhých a třetích tříd - ilustrační foto. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

ÚSTÍ NAD LABEM Silničáři v Ústeckém kraji začali s provizorními opravami silnic, které poškodily již zhruba měsíc trvající mrazy. Náměstkyně ředitele Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Lenka Holovská řekla, že stav silnic v regionu je nyní velmi špatný.

Silničáři ale prý budou moci opravit jen nezávažnější problémy. Tam, kde díry zůstanou, radí řidičům jezdit opatrně.

Dosud prý silničáři nemohli s opravami začít, protože čekali na konec sněžení, které region trápilo dlouhou dobu. Nyní nejhorší díry na vozovkách záplatují takzvanou studenou balenou směsí. Oprava ale vydrží jen chvíli.

Neopravená místa se označí
"Tam, kde jezdí kamiony, třeba jen měsíc. Někde ale i dva roky," uvedla Holovská. Dodala, že hodně rozbité úseky silnic, které nestačí opravit, silničáři označí. Zvláště místa, kde bude nebezpečná díra na jinak dobrém úseku. Označit všechny rozbité komunikace ale není možné, protože silničáři podle Holovské na něco takového nemají dostatek značek.

Jak velké škody dosud mrazy na silnicích nadělaly, si silničáři netroufají zatím odhadnou. Podle Holovské ale určitě půjde o mnoho milionů korun.

Rok 2010 v obrazech

Velmi zničená je prý třeba silnice z Mostu do Litvínova. Uvedla, že jaké budou celkové škody, bude záležet na počasí v příštích měsících.

Špatný stav silnic zasáhne i města, která se starají o místní komunikace. I na nich je v současné době již mnoho výtluků. Náměstek ústeckého primátora Jan Řeřicha před několika dny řekl, že pokud v příštím roce bude mít město vyšší příjmy, než jaké očekává ve schváleném rozpočtu, bude třeba tyto peníze investovat do komunikací. Jsou podle něho ve velmi špatném stavu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz