Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Silničáři uzavřeli hlavní tah v Krumlově

Česko

  8:46
Český Krumlov - Silničáři krátce po půlnoci uzavřeli část hlavního tahu v Českém Krumlově. Na místě zvaném Pod kamenem totiž na silnici spadly ze zvětralé skály kamenné bloky.
Policejní hlídka zastavuje auto (ilustrační foto)

Ze skály spadlo asi 40 tun kamene. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Dosud tam kvůli tomuto riziku byla jednosměrná objížďka ve směru od Českých Budějovic,nyní jsou zavřeny oba jízdní pruhy a auta musejí jezdit objízdnou trasou v obou směrech. Dopravu na místě řídí policie, objížďka je vyznačena i dopravními značkami. "Místo bylo třeba ihned zabezpečit, protože ze skály spadlo asi po druhé ranní kolem 40 tun kamene," řekl dnes ČTK Jan Brůha z českokrumlovské správy silnic.

Naposledy se tam utrhly kamenné bloky začátkem ledna při vydatném sněžení.  Ostatní hlavní tahy v jižních Čechách jsou sjízdné, po chemickém ošetření mokré. Silničáři radí opatrnost, protože některých místech se tvoří náledí, zvláště ve vyšších polohách a na Jindřichohradecku. Úsek silnice I/39 na Prachaticku mezi Volary a Pernekem stále není vhodný pro jízdu kamionů.  Zejména na cestách nižších tříd leží zledovatělá vrstva sněhu místy s vyjetými kolejemi, také v lesních úsecích mohou být vozovky pokryté ledem. Silničáři upozorňují i na možnost vzniku kaluží od tajícího sněhu.

Autor:

Mohlo by vás zajímat