Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hlavní tah mezi Jihlavou a Znojmem je po tragické nehodě neprůjezdný, dodávka se srazila s kamionem

Silnici u Rančířova na Jihlavsku zablokovala 14. září 2020 dopravní nehoda. Kamion převážející auta se srazil s dodávkou. Oba řidiči se zranili, řidič dodávky těžce. foto: ČTK

Rančířov (Jihlavsko) - Silnice 38, hlavní tah mezi Jihlavou a Znojmem, je zcela neprůjezdná kvůli tragické nehodě u Rančířova na Jihlavsku. Při nehodě se těžce zranil řidič dodávky, který později zemřel. Řidič kamionu, který se s dodávkou střetl, se zranil lehce. Na nehodě měla účast další dvě auta, v nich se nikomu nic nestalo. Nehoda se stala před 11:30. Silnice bude neprůjezdná zřejmě do 15:00.
  13:20aktualizováno  13:36

„Komunikace je zcela neprůjezdná, objízdná trasa vede přes Brtnici. Na objízdnou trasu nepouštíme nákladní auta. Ta musí stát na silnici, nebo zvolit jinou trasu, protože silnice mezi Brtnicí a Stonařovem není stavěná na to, aby se tam míjela dvě nákladní vozidla,“ řekla Čírtková. 

Silnici u Rančířova na Jihlavsku zablokovala 14. září 2020 dopravní nehoda....

Hlídky podle ní směrují řidiče na Brtnici v Jihlavě i ve Stonařově. Jízda přes Třešť nebo Kostelec u Jihlavy není možná, protože se tam opravují silnice.

„V podstatě je to nehoda, na které mají účast čtyři auta. Dvě jsou ta z přímého střetu a ještě bylo poškozeno jedno osobní vozidlo a jedno nákladní vozidlo,“ řekla Čírtková.

Dodávka s kamionem převážejícím osobní auta se podle policie střetly, když jeden z řidičů vjel částečně do protisměru. „Zachytil o druhé vozidlo. A to vozidlo následně vjelo mimo komunikaci,“ řekla Čírtková.

Autor:

Mohlo by vás zajímat