7. prosince 2013 9:03, aktualizováno  19:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Silnice na Horu sv. Šebestiána je pro kamiony opět průjezdná

Dopravu komplikuje sníh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravu komplikuje sníh. | foto: ČTK

PRAHA Situace v Ústeckém kraji se v podvečer uklidnila, a silničáři proto mohli pro kamiony otevřít i silnici 7 z Kuřimova na Horu sv. Šebestiána a dál do Německa. ČTK o tom informoval dispečer krajské správy silnic.

Kvůli sněžení a silnému větru byla komunikace přes Krušné hory pro těžkou nákladní dopravu uzavřena od pátečního večera.

"Situace na silnicích se uklidnila, všechny komunikace jsou průjezdné a s opatrností sjízdné," řekl dispečer. Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, hlavně ve vyšších polohách ale může i na hlavích tazích ležet rozbředlý sníh. Pozor by si měli dát motoristé zejména v horských oblastech. Na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu, a řidiči by tam měli být zvlášť opatrní.

Silnici mezi Jaroměří a Hradcem Králové zasypal čerstvý sníh

Sníh zkoplikoval dopravu na mnoha místech republiky.

V průběhu soboty se podařilo odstranit i většinu poruch na elektrickém vedení. Ještě odpoledne zbývaly tři poruchy na vedení vysokého napětí a menší poruchy hlavně na Děčínsku v oblasti Mezné, Kunratic a Dobkovic.

Do večera se podle severočeské mluvčí ČEZ Soni Holingerové podařilo většinu dodávek obnovit. I z pohledu hasičů se situace v kraji uklidnila. Vyjížděli jen k několika popadaným stromům a dopravním nehodám. V Krušných horách napadlo od pátku místy až deset centimetrů nového sněhu a místy se objevují sněhové přeháňky, vítr už ale zeslábnul. Teploty se pohybují kolem nuly, v horách klesají až ke čtyřem stupňům pod bodem mrazu. Ve vyšších polohách mohou silnice namrzat.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.