Středa 19. února 2020svátek má Patrik 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Silvestrovské oslavy byly v Praze mimořádně klidné. Záchranáři registrují o 50 výjezdů méně než loni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Podle zdravotních záchranářů byly silvestrovské oslavy v hlavním městě mimořádně klidné. Za noční směnu zaznamenali 255 případů, což je o něco méně než za běžný 24hodinnový provoz a zároveň asi o 50 výjezdů méně než loni, řekl ve středu primář a mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk. Podle něj neznamenali ani příliš závažných stavů.

Záchranáři vyjeli do půlnoci zhruba ke stovce případů, zbylých 155 událostí řešili po půlnoci, upřesnil Franěk. Ošetřovali pacienty s poruchou vědomí způsobenou alkoholem, zaznamenali také případy intoxikace léky spojené se sebevražednými pokusy. „Asi nejzávažnější, co se přihodilo, tak jsme měli dítko, které už před půlnocí dostalo zásah petardou do tváře. Tam byly nějaké rozsáhlejší tržně-zhmožděné rány,“ řekl dále Franěk.

Za kuriózní případ označil incident, který se stal v 02:00 v Měcholupech. „Pán létal s dronem, ten mu uvázl na stromě a při pokusu sundat ho, z toho stromu spadl. Způsobil si nějaké pochroumání tělesné schránky,“ uvedl Franěk. Záchranáři zasahovali také u dopravních nehod, například v Evropské ulici, kde se otočilo auto na střechu a ráno ve Vršovicích tramvaj srazila ženu. Ani v jednom případě, se ale podle Fraňka nejednalo o vážná zranění.

Pražská záchranná služba na silvestrovskou noc tradičně posílila posádky. Na Václavské náměstí vyslala záchranářský kamion Golem. Zdravotníci v něm ošetřili 23 lidí, z toho jen čtyři museli být převezeni do nemocnic. Po úrazu zábavní pyrotechnikou skončilo v Golemu šest lidí, pět bylo podle Fraňka propuštěno na místě. Na Staroměstském náměstí, kde v úterý v podvečer začal hlavní silvestrovský program, záchranáři u žádného případu zasahovat nemuseli, dodal Franěk.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.