Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sionkovo trápení končí. Vrací se do Sparty

Česko

PRAHA Pět let brouzdal po zahraničních angažmá, ale teď se fotbalista Libor Sionko vrací do rodné země. K přestupu do Sparty, kde prožil nejúspěšnější léta své kariéry, stačí udělat poslední krůček. Podepsat dnes na Letné smlouvu.

„Ano, je to tak. Libor by se měl vrátit do české ligy a bude jednoznačně nejvýznamnějším hráčem, který během letošní zimní přestávky do české ligy přijde. Vše je připravené, stačí to jen dotáhnout do zdárného konce,“ potvrdil LN hráčův agent Pavel Zíka

Sionko se včera domluvil na urychleném ukončení smlouvy v FC Kodaň, která mu měla platit až do léta 2011. V posledních měsících se totiž dostával na hřiště jen velice sporadicky. Na podzim odehrál jedenáct zápasů, ale v základní sestavě nastoupil jen třikrát. „Jeho rodina byla v Kodani spokojená, ale ze sportovního hlediska je pro něj odchod vysvobozením,“ připustil Zíka.

Sní o návratu do reprezentace Záložníkovi už došla trpělivost a začal jednat. Ráno se ještě zúčastnil tréninku, ale po jeho konci odcházel jako volný hráč.

„Chtěl jsem se s kluky osobně rozloučit. Přece jen jsem tady prožil i pěkné chvíle,“ řekl hráč ČTK. I když měl údajně ještě další nabídky ze zahraničí, zvolil raději klub, se kterým dvakrát postoupil ze základní skupiny Ligy mistrů.

Dnes ráno pak nasedl do letadla a už v poledne by ho měla Sparta představit jako svou novou posilu.

Po pěti letech, kdy vystřídal týmy z Rakouska GAK Štýrský Hradec a Austrii Vídeň, skotský Glasgow Rangers a právě Kodaň, se vrací do Sparty. „Její nabídka byla nejlepší,“ prozradil Zíka.

Sionko má na Letné podepsat smlouvu v rozmezí dva a půl až tři a půl roku. I když přichází jako volný hráč, Spartu jeho angažování úplně zadarmo nevyjde. Kodaň si totiž za to, že svého hráče ze smlouvy vyvázala, nechala zaplatit.

Dvaatřicetiletému záložníkovi tak svitla naděje na návrat do základní sestavy národního týmu, z níž kvůli protrápenému podzimu vypadl.

Přitom ještě na posledním Euru patřil mezi nejlepší české hráče. „Pokud bude mít reprezentační trenér zájem, do mužstva bych se rád vrátil,“ zdůraznil svou hlavní motivaci Sionko.

Po slovenském útočníkovi Miloši Lačném z Ružomberoku tak na Letnou přijde v zimě už druhá posila a tuzemská liga s největší pravděpodobností přivítá svou bývalou hvězdu.

„Prožil jsem ve Spartě krásné chvíle a doufám, že mě tam toho ještě hodně čeká,“ doufá Sionko.

***

„Libor bude nejvýznamnějším hráčem, který v zimě do Česka přijde,“ tvrdí agent Pavel Zíka

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!