Pirát však společnost obměkčil omluvou a slibem, že bude při preventivních akcích České protipirátské unie (ČPU) působit jako odstrašující příklad. "Bude nám pomáhat odrazovat případné následovníky," uvedla ředitelka ČPU Markéta Prchalová.
"Obviněný je mladý, dosud netrestaný muž. Když obě strany začaly vyjednávat o náhradě škody, mohl jsem rozhodnout o odklonu trestního stíhání," uvedl soudce Ondřej Círek. Lhůtu, do níž pirát musí peníze zaplatit, určí probační a mediační služba.
Mladík kopii Simpsonových natočil v multikině v Českých Budějovicích digitální kamerou skrytou v batůžku. Policisté jej do tří dnů vypátrali a obvinili z porušování autorských práv. Podle Prchalové vyvolala krádež a šíření filmu na internetu velký mediální ohlas. V Česku se totiž film objevil v distribuci dříve než v ostatních zemích, neboť česká premiéra předcházela uvedení filmu i v zemi původu - v USA. Nelegální kopii snímku si podle odhadu ČPU stáhly desetitisíce lidí.
Někteří z nich ji navíc dále šířili, například osmnáctiletý správce počítačové sítě jedné z brněnských středních škol. V jeho domácím počítači kriminalisté našli desítky nelegálních kopií filmu a seriálů, a mladík se k činu přiznal. Škodu, kterou způsobil, zatím policisté nevyčíslili a proto se ani neví, jaký trest mu hrozí.
Podobné úniky filmových trháků krátce po premiéře nejsou ojedinělé. Z filmů českých tvůrců byli podobným způsobem šířeny například snímky Vratné lahve Jana Svěráka a Medvídek Jana Hřebejka; naopak se nepotvrdila fáma o tom, že z internetu lze stáhnout Gympl Tomáše Vorla.