Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skeeper pomáhá v nouzi

Česko

Malé dítě snadno zabloudí a ztratí se. Někdy se to stává i starším lidem. Jak mít přehled o jeho pohybu?

Mobilní telefon není ideální, zvlášť ty nejrizikovější skupiny mívají problémy s jeho ovládáním. Teď nabízejí pomoc volající náramky, které představil T-Mobile.

Malé děti a senioři byli dřív zcela na okraji zájmu výrobců mobilních telefonů, ale v poslední době se to mění. Na trh přišel Teddyfone - telefon, který vypadá jako dětská hračka a stejně jednoduše se používá, operátor O2 prodává mobil určený seniorům s názvem Emporia Life. T-Mobile nechtěl zůstat pozadu a spojil své síly se společnostmi WM Oean a Teltech Servis - výsledkem jejich spolupráce jsou dva volající náramky.

Model Skeeper v ničem nepřipomíná mobilní telefon, podobá se spíše přerostlým digitálním hodinkám. Jeho rozměry činí 65 x 46 x 17 mm a váží 75 gramů. Nehledejte na něm žádný displej, pouze tlačítka. K těm je možné přiřadit až tři telefonní čísla, na něž se dá stiskem telefonovat nebo odesílat zpráva. Přístroj rovněž obsahuje funkci pro nouzové volání, kdy jsou postupně obvolávána nadefinovaná telefonní čísla, a to tak dlouho, dokud se s některým z nich nepodaří sestavit spojení. Náramkem můžete hovory i přijímat, ale opět pouze z předem určených čísel.

Veškerou administraci - tedy přiřazení čísel k jednotlivým tlačítkům, vytvoření SMS, druhé upozornění - si zákazník může provést prostřednictvím zákaznické linky.

Model Skeeper vydrží v pohotovosti až sto hodin, nebo jednu hodinu hovoru. Celkem dobrý dojem z přístroje kazí vysoká cena, která byla stanovena na 8996 korun. Bezpečnostní náramky jsou k dispozici jak pro konečné spotřebitele, tak pro nejrůznější zdravotnické organizace a zařízení. Měsíční používání pak přijde na 177 až 356 Kč.

Lokalizace se může hodit Vybavenější model GeoSkeeper obsahuje navíc i GPS čip pro zjišťování polohy. Ten zjistí a odešle přesnou polohu uživatele, pokud opustí vyhrazenou oblast, nebo provede nouzové volání. Při určování polohy nejste omezeni jen na globální poziční systém, ale můžete využít i lokalizaci prostřednictvím BTS vysílačů, kterou T-Mobile nabízí pod komerčním názvem Kde je... Cena tohoto náramku byla stanovena na 12 495 Kč.

O autorovi| ONDŘEJ POHL, Autor je vedoucí sekce Svět techniky serveru Lidovky.cz

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...