28. července 2017 13:37, aktualizováno  14:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V elektrárně Dětmarovice hořelo. Pět lidí se nadýchalo zplodin, byli převezeni do nemocnice

Elektrárna Dětmarovice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektrárna Dětmarovice | foto: Wikipedia

Praha V Elektrárně Dětmarovice na Karvinsku hořelo. Pět lidí bylo při požáru zraněno - nadýchali se zplodin hoření a museli být převezeni do nemocnice v Orlové na Karvinsku. Konstrukce se nyní ochlazuje. Škodu bude možné vyčíslit příští týden.

„Je tam pět zraněných, kteří se nadýchali zplodin. Hoří odsiřovací hala,“ řekl Kůdela. Záchranná služba je převezla do nemocnice v Orlové na Karvinsku.

Oblastní mluvčí ČEZ Marie Pásková uvedla, že elektrárna bude muset být odstavena, ale k zásobování odběratelů budou použity náhradní zdroje. Elektrárna dodává teplo do Bohumína a Orlové na Karvinsku. Jejím provozovatelem je právě skupina ČEZ.

V Elektrárně podle Páskové zahořely vnitřní vestavby rekonstruovaného absorbéru. Jak dlouho potrvá odstávka, zatím není jasné. Příčiny požáru se vyšetřují, dodala mluvčí ČEZ. O události byla informována Česká inspekce životního prostředí.

Absorbér je zařízení, které slouží ke snižování emisí síry. Tepelná elektrárna Dětmarovice zahájila provoz 31. května 1975. S výkonem 800 megawattů je nejvýkonnější elektrárnou spalující černé uhlí v Česku.

Výstavba elektrárny začala v roce 1971 a spouštění čtyř bloků trvalo postupně od května 1975 do listopadu 1976. Zpočátku spalovala elektrárna pouze černé uhlí z místních zdrojů, po roce 2000 se začalo ke spalování v menším množství používat také hnědé uhlí ze severozápadních Čech.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz