Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Škodovky ovládly Barum rallye

Česko

ZLÍN Absolutním triumfem škodovek skončil v neděli 40. ročník Barum Czech Rallye Zlín 2010. Nejvýznamnější česká rallye soutěž zařazená do seriálu mistrovství Evropy a Intercontinental Rally Challenge se konala o víkendu ve Zlíně, za nadšené účasti mnoha desítek tisíc diváků z celé Evropy.

Náročnost tratí v okolí Zlína ještě zvýraznily dešťové přeháňky, které místy dosahovaly intenzity přívalových dešťů a učinily z výběru pneumatik ruskou ruletu. Po první sobotní etapě vedl loňský vítěz Jan Kopecký, který bojuje o celkové vítězství v šampionátu IRC. Tento tovární jezdec Škody Motorsport však v neděli na rychlostní zkoušce číslo 14 nedobrovolně vycestoval mimo trať a v pozdějším průběhu této zkoušky odstoupil.

Havárií skončilo účinkování jednoho ze spolufavoritů, úřadujícího mistra republiky Romana Kresty, který poslal svůj vůz speciálně zapůjčený pro tuto soutěž přes střechu, posádce se nic nestalo, avšak v soutěži nemohla pokračovat.

Na cílové rampě plně zazářily škodovky, když první dvě místa obsadily posádky českého továrního týmu Škoda Motorsport, třetí pak vedoucí muž průběžné klasifikace mezinárodního mistrovství České republiky Pavel Valoušek, všichni s vozy Škoda Fabia S2000 druhé evoluce.

Vítězem se stal Belgičan Freddy Loix, pro kterého je to třetí vítězství ze tří startů v letošní sezoně v IRC. Dokazuje tak kvality asfaltového specialisty a vrchovatou měrou odplácí škodovce své angažmá. Stejně tak druhý v pořadí Juho Hänninen, který předvádí setrvalý jezdecký růst na zpevněném povrchu, na který není z rodného Finska příliš zvyklý.

O autorovi| MARTINA ZIKMUNDOVÁ, Autorka je spolupracovnicí LN

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...