Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Aron 4.9.2020 15:05

Vyděšení, ustrašení voliči. Idální materiál pro manipulaci. A mimochodem už to zanechává škody i na psychice dětí. Ty jsou také vyděšené. Lidi přestaňte blbnout. Každé opatření musí mít nějaké rozumné limity. Znáte tu písničku jak usedla vosa králi na nose a jak zavolali Škrholu ?

R. Benýšek 4.9.2020 13:46

A ony dříve děti s kašlem a rýmou chodily do školy? Já myslil, že nemoci přecházejí jen dospělí podle toho, nakolik mají silný pocit zodpovědnosti v práci, nakolik tam jsou nahraditelní, a nakolik se jim vyplatí čerpat nemocenskou. Ale o dětech školou povinných jsem to dosud nevěděl. A i když jistě jsou rodiče, kteří nemají kdy zůstávat s dětmi doma, tak nevím o tom, že by i tito nutili své nesimulující, opravdu nachlazené dítě do školy den co den jít.

P. Aron 4.9.2020 15:06

Samozřejmě, S lehkou rýmou a lehkým kašlem bez teplot většina dětí do školy chodila.

Š. Matyášová 4.9.2020 12:50

tak doufám, že pošlou domů i pedagoga s rýmou ....!!

V. Hodorka 4.9.2020 11:01

Po volbách se stejně všechny školy zavřou a přijdou ještě tvrdší opatření než na jaře. Teď je vláda nechce zavést, aby neztratila hlasy.

J. Svatek 4.9.2020 10:28

Lékaři proto apelují na učitele, aby se řídili zdravým selským rozumem a dítě s běžnou rýmou domů neposílali.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/skoly-poslou-zaky-domu-i-s-rymou-rodice-musi-kvuli-osetrovnemu-k-lekari-zbytecne-riziko-varuji-pedia.A200902_151536_ln_domov_ele

Takže učitel je ten, který rozezná běžnou rýmu od nákazy covid-19? Proč tedy vlastně testujeme, když stačí pohled učitele či učitelky?

Myslím, že správné je děti s rýmou domů poslat... koneckonců není důvod pro to, aby se zvyšovalo riziko případného přenosu jakékoli respirační choroby na další lidi. Jestli stát neumí zařídit, aby rodiče dostali ošetřovné bez návštěvy lékaře, nesmí být důsledkem to, že "promoříme" (nejen covidem-19) zbytek třídy/školy. Může mi sice být líto rodičů, kteří bez návštěvy lékařů nedostanou ošetřovné, může mi být líto lékařů, kteří budou muset rozhodnout o nemoci/zdraví dítěte (to je ale snad jejich povolání?) a riskovat přitom případnou nákazu, ale proč pak máme systém zdravotnictví, když o tom, zd

J. Svatek 4.9.2020 10:30

doplnění:

... když o tom, zda je dítě jen s rýmou či zda má covid-19, má místo odborníka-lékaře rozhodnout neodborník-učitel?

Nejen ve vládě jsou "chaoti", už jsme se tím asi nakazili všichni!

M. Vlasák 4.9.2020 11:16

A vy snad, "jako laik", se nerozhodujete zda si nějakým onemocněním poradíte sám, ale lítáte s každým kýchnutím k doktorovi? Nejspíš tam chytíte něco navíc a pokud by se takhle alibisticky chovali všichni, tak se ordinace v mžiku zahltí a na skutečnou léčbu závažného ochoření prostě nezbude čas ani prostor. Bez odvahy se žít nedá.

M. Krutý 4.9.2020 10:25

a co by ještě školy měly dělat, tedy kromě toho, že musí být připraveny vést souběžně prezenční i distanční výuku, držet maximálně oddělené kolektivy tříd i další hromady opatření, budou navíc ještě dělat doktory a riskovat svoje zdraví, aby neriskovali zdraví pediatrů? A co zdraví učitelů, uvědomuje si dneska běžný občan, že se začátkem školního roku jsou tito, s ohledem na prakticky bezpříznakový průběh nákazy covidem u dětí, tou nejohroženější skupinou lidí u nás?

M. Vlasák 4.9.2020 11:17

Hm, tak nejjistější je rovnou skočit do hrobu, nic horšího se Vám pak už nemůže stát. Hysterie bez hranic...

Š. Matyášová 4.9.2020 12:53

školy? snad kantoři..v první řadě by měli přestat blbnout....rodiče věčně doma bejt s děckama fakt nemůžou...

J. Hájek 4.9.2020 8:37

A jak se pozná "prostým selským rozumem", že jde jenom o nachlazení, a ne o chřipku či něco jiného...

P. Skřivan 4.9.2020 9:42

Prostý selský rozum říká, že otevření škol byla hloupost. Bylo to jako do doutnajícího ohniště hodit kanystr benzínu. ... a teď to pro legraci a za obrovských nákladů zase budeme hasit.

Řekl bych, že takto "chytrý" postup bychom měli Ano spočítat ve volbách.

P. Aron 4.9.2020 15:08

ANO nevolím tudíž mu to nemohu spočítat. Ale vy podléháte hysterii. Opatření nesmí být škodlivější než to, kvůli čemu se dělají.

T. Beran 4.9.2020 8:11

Hystericka cast lidstva vytvorila obtizne snesitelne prostredi, ve kterem nelze normalne zit. Pri obycejnem kychnuti ci zakaslani budou deti izolovany ve specialni mistnosti do prichodu rodicu. A hlavne to osetrovne... Kvuli kychnuti decka bude rodic doma a za to by mel brat penize? Zcela vazne: rouskomilove vsech zemi, jdete do prrdele. !!

J. Jirka 4.9.2020 8:37

Změna klimatu (konstrukt Greta) nezabrala, tak musel být vytvořen radikálnější konstrukt Coronavirus.

Ve školách mají oba konstrukty společného jmenovatele: omezení výuky...

P. Skřivan 4.9.2020 9:44

... a až se Vám položí zdravotnictví a firmy, budete dělat co ? Tupoun Vašeho typu akorát čumět a říkat: a jejej, to byla chyba.

Pokud se Vám roušky nelíbí, měl jste požádat přátele v Čínské lidové republice poprosit, aby nám sem tenhle hnus neposílali. Stačí pohádka Krtek a Panda a hned se mi chce zvracet.

T. Beran 4.9.2020 10:04

Zadne pratele v Cine nemam, firmu mi pokladala vlada svym hloupym vypnutim ekonomiky kvuli nejake pseudonemoci a vy si klidne umrete strachy z covidu. Cim min vas podelanych bude, tim pro zivot ostatnich na svete lepe.

J. Jirka 4.9.2020 10:18

Vypadá to, že jste strachy zešílel...

P. Aron 4.9.2020 15:09

Zdravotnictví se pokládalo na jaře díky omezení výkonů.

J. Svatek 4.9.2020 10:33

Navrhuji vám, abyste se aktivně v případě první nákazy v jakékoli třídě v Česku sám dobrovolně přihlásil a šel se aktivně infikovat covidem-19 a pak s tím šel za svou maminkou, tatínkem či prarodiči, když máte pocit, že případné šíření nákazy covid-19 na lidi, patřící k ohroženým skupinám, prostřednictvím dětí/vnoučat, je v pořádku.

Jděte, prosím, příkladem!

T. Beran 4.9.2020 11:07

Vy jste z covidu fakt zesileli. Nechte si prosim sve slabomyslne rady, zarouskujte sebe i sve nestastne rodice, ale hlavne nechte vsechny normalni lid normalne zit.

P. Aron 4.9.2020 15:10

Vy už jste se z té manipulace také zbláznil ?

N. Gajová 4.9.2020 5:47

Pediatři varují před možností nákazy v čekárně u lékaře? A mžnost šíření nákazyv širokém dětském kolektivu ve škole jim nevadí? Tak snad dětská lékařka umí zvládat příjem pacientů s podezřením na virulentní nemoc, ne? Rodiče udělají správnou věc, když s dítětem zajdou hned k lékařce - ne kvůli ošetřovnému, ale kvůli zdraví dítěte i zdraví ostatních členů rodiny, kam dítě patří. Ani obyčejnou rýmu nemusí dítě roznášet po škole, dorbý nápad posílat je snoplit domů. Dobrý nápad i pro dítě, každý ví, že chřipky mohou tzv. sednout na srdce, proto se nemají přecházet, ale mají se vyležet doma v posteli.

L. Sokola 4.9.2020 6:51

Když nám přišel opilý žák do školy a zvracel, předali jsme ho rodičům a dali výchovné opatření. Otec podal stížnost proti 2 z chování. Škola musela 2 zrušit s tím, že učitel není lékař, aby určoval zdravotní stav žáka. A teď najednou učitel může rozhodnout, co je COVID a co chřipka či nachlazení?? Doktoři by se měli rozhodnout, co chtějí. Jestli léčit nemocné nebo přehodit odpovědnost na jiné.

P. Skřivan 4.9.2020 9:47

Doktoři spíš nechtějí chytit koronáče a nechtějí, aby se jim pacienti nakazili v čekárně. Otevřít školy, chtěli hlavně učitelé, kteří neříkali, že je to hloupost, protože tak se malý požár změní na velký. Tak teď to mohou řešit.

J. Jirka 4.9.2020 8:39

Správně, ať je blbej, jen když bude zdravej. Politici si mnou ruce a plácají se po ramenou.

M. Vlasák 4.9.2020 11:19

Ano, nevzdělaný, ustrašený a o ochranu škemrající volič je pro levici výhra.;-D


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...