8. května 2015 17:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Skončil se školou a bál se rodičů. Třídní schůzky chtěl překazit bombou

Škola - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škola - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Vymyšlená bomba měla ve střední škole v Praze překazit třídní schůzky. Student chtěl podle policie bombovou výhrůžkou zabránit svým rodičům, aby se na schůzkách dozvěděli, že ve škole skončil.

Devatenáctiletý muž poslal vedení školy i fotografii údajné bomby, na které byl tištěný spoj s digitálním číselníkem. Policie zjistila mladíkovu totožnost, nyní mu hrozí až čtyři roky vězení, oznámil v pátek na webu policejní mluvčí Jan Daněk.

Student střední školy v Praze 4 nejprve poslal 20. dubna škole výhrůžný e-mail s fotografií. „Napsal, že je v budově uložena bomba, která brzy vybuchne. Za to, aby se tak nestalo, požadoval přístupová hesla k internetovým stránkám školy,“ uvedl Daněk. Policisté podle něj nemohli nic podcenit, takže budovu školy evakuovali a prohledali. Žádnou bombu nenašli.

Výhrůžku zopakoval

Mladík pak dva dny poté výhrůžku zopakoval, tentokrát zavolal na tísňovou linku. „Opět musela být provedena evakuace celého objektu a pyrotechnická prohlídka, která byla opět negativní,“ doplnil mluvčí.

Když policisté zhruba za dva týdny dopadli studenta, který se k výhrůžkám přiznal, dozvěděli se, že škola byla dvakrát evakuována jen proto, aby se nekonaly třídní schůzky. Mladík ve škole skončil, ale neřekl to rodičům. „Vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů šíření poplašné zprávy a vydírání, za což v případě odsouzení hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody. Stíhání je vedeno na svobodě,“ napsal Daněk.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz