29. srpna 2017 7:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Skončila přechodná lhůta pro kuřácký zákon. Provozovatelé začnou platit pokuty

Cigareta, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cigareta, ilustrační foto | foto: Alžběta JungrováLidové noviny

PRAHA Úterým končí přechodná devadesátidenní lhůta, v níž měli majitelé restaurací, barů a obchodníci přizpůsobit své podnikání protikuřáckému zákonu. Úřady od středy začnou ukládat pokuty provozovatelům stravovacích zařízení a prodejcům tabáku a alkoholu za jeho nedodržování.

Kromě restaurací zakazuje zákon kouření včetně elektronických cigaret také na letištích a v zoo s výjimkou vyhrazených prostor, zastávkách a ve vozech MHD, ve zdravotnických zařízeních, vnitřních sportovištích nebo dětských hřištích.

Pro zákaz kouření ale přechodná lhůta neplatila, vztahuje se jen na provozovatele a provozovny. Například musí být označené symbolem „kouření zakázáno“.

Provozovatelé také nově musí z podniku osobu se zapálenou cigaretou vykázat, stejně jako podnapilého mladšího 18 let. Za porušení zákona hrozí firmám pokuty až do výše dvou milionů a zákaz činnosti. Kuřák může za porušení zákona zaplatit až 5000 korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!