Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Škromachovo selfie v Terezíně? Nic fatálního, hájí kolegu Tejc

Zdeněk Škromach si pořizuje selfie při pietním průvodu v Terezíně k výročí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Škromach si pořizuje selfie při pietním průvodu v Terezíně k výročí... | foto: Česká televizeReprofoto

PRAHA Vášnivý fotograf Zdeněk Škromach si neodpustil autoportrét ani v Terezíně, při akci připomínající 70. let od osvobození Osvětimi. O tom, zdali bylo jeho chování vhodné, nemají jasno ani uvnitř ČSSD.

„To je mimo komentář. Nechovala bych se tak,“ řekla místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdušková. Svého stranického kolegu naopak brání Jeroným Tejc. „Byl jsem informován, že fotografii pořídil z přesunu davu z místa na místo. Pokud tomu bylo tak, tak bych to nepovažoval za něco, co je fatální,“ míní Tejc.

ČTĚTE TAKÉ:

„To by pak nemohli fotit ani fotografové z médií, protože by to pak také rušilo důstojnost toho aktu,“ argumentuje. Pokud by však Škromach vyfotil své selfie například při slavnostním nástupu, považoval by to už Tejc za prohřešek.

V úterý 27. ledna si celý svět připomínal sedmdesátileté výročí osvětimského osvobození. Během přesunu davu z místa na místo a po laškovném rozhovoru s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem udělal Zdeněk Škromach takzvané selfie. Akci zachytily kamery České televize a politikovo počínání se začalo hojně komentovat na sociálních sítích. „Jak jsem četl v diskuzích, jede to více, než Zemanův projev, selfi to trumflo,“ komentoval jeden z uživatelů Facebooku Škromachem sdílený článek o incidentu.

Selfie Zdeňka Škromacha s prezidentem Milošem Zemanem (v pozadí obraz Tomáše G. Masaryka).
Zdeněk Škromach si mobilem fotí tiskovou konferenci ČSSD před druhým kolem senátních voleb v říjnu 2012.
Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach při oslavách na Velehradě.

Místopředsedovi senátu vyjadřovali lidé za jeho čin i podporu. „Náhodou, někdo nosí stále čepici, někdo je potetovaný a někdo si dělá selfíčka. No a co?“ reagoval jeden z příznivců.

Škromach je focením a aktivním vystupováním na sociálních sítích pověstný. „Fotím dost často, říkám tomu pohled z druhé strany. Jsem rád, že vás moje fotografie zaujaly. I fotografie z mé dnešní návštěvy Terezína najdete na mém facebookovém profilu. Věřím, že jsou zajímavé,“ reagoval Škromach pro server Lidovky.cz na dotaz, zda bylo namístě a důstojné vytvářet selfie fotografie.

  • Škromachovy selfie během piety si všimla média i za hranicemi. Třeba bulvární Daily Mirror připomněl, že podobně se politik fotil už v minulém roce. Tehdy si se svými kolegy fotil selfie u jiného památníku obětem druhé světové války.
  • Stejně tak řecký server Newsbeast.gr uvedl, že Škromachova selfie vyvolala na sociálních sítích vlnu kritiky.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...