Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozhlas: Skupina Šuman? Stopy vedou do Langerova okolí

Česko

  11:02
PRAHA - Skupina Julius Šuman, která na Twitteru zveřejnila nahrávky Andreje Babiše, na kterých nevybíravě hovoří o politicích, či rozebírá společně s novinářem Markem Přibilem detaily z kauzy Beretta, je podle Radiožurnálu napojená na okolí bývalého ministra Ivana Langera. Spojení se skupinou ale exministr odmítá.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. foto: MAFRA - Tomáš Hájek

Podle Radiožurnálu je skupina lidí známá jako Julius Šuman napojená na bývalého ministra vnitra Ivana Langera. Novináři prý také získali další nahrávky Andreje Babiše, co na nich je, ale zatím odmítli sdělit.

Další Babišova nahrávka. ‚Havlův kšeft s komunistama a špionka Kleslová‘

Odposlechy získali reportéři Radiožurnálu od policejního zdroje, který je blízký skupině Julius Šuman, v Olomouci v jedné z kanceláří domu, který patří Ivanu Kyselému, blízkému příteli Ivana Langera.

„V domě Ivana Kyselého, to je zajímavé,“ reagoval Andrej Babiš na zjištění Radiožurnálu. „Ivan Kyselý je bílý kůň Ivana Langera, který mě nemá rád,“ vystřelil ze sebe vzápětí.

Sám Langer prý Šuman není. „Kéž bych byl. Tím, co profil Julis Šuman publikuje, se docela hezky bavím. Naprosto jednoznačně ale říkám, že jsem Ivan Langer, nejsem Julius Šuman,“ odpověděl Langer na dotaz, zda není spojený s twitterovým účtem.

Radiožurnál ve středu informoval, že kompromitující materiály na ministra Chovance a policejního prezidenta Tuhého předávali novináři Přibilovi policisté. Klíčovým mužem Přibilovy práce byl Stanislav Hájek, bývalý významný policista na policejním útvaru, který se zabývá mimo jiné odposlechy.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Jak co nejrychleji otěhotnět? Stáhněte si praktický eBook zdarma
Jak co nejrychleji otěhotnět? Stáhněte si praktický eBook zdarma

Jestli se ptáte na otázku „Jak co nejrychleji otěhotnět?“, máme pro vás odpověď. Vše o tom jak přijít do jiného stavu, se dozvíte v naší nadupané...

Mohlo by vás zajímat