30. června 2017 11:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rozhlas: Skupina Šuman? Stopy vedou do Langerova okolí

Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. | foto: MAFRA - Tomáš Hájek

PRAHA Skupina Julius Šuman, která na Twitteru zveřejnila nahrávky Andreje Babiše, na kterých nevybíravě hovoří o politicích, či rozebírá společně s novinářem Markem Přibilem detaily z kauzy Beretta, je podle Radiožurnálu napojená na okolí bývalého ministra Ivana Langera. Spojení se skupinou ale exministr odmítá.

Podle Radiožurnálu je skupina lidí známá jako Julius Šuman napojená na bývalého ministra vnitra Ivana Langera. Novináři prý také získali další nahrávky Andreje Babiše, co na nich je, ale zatím odmítli sdělit.

Odposlechy získali reportéři Radiožurnálu od policejního zdroje, který je blízký skupině Julius Šuman, v Olomouci v jedné z kanceláří domu, který patří Ivanu Kyselému, blízkému příteli Ivana Langera.

„V domě Ivana Kyselého, to je zajímavé,“ reagoval Andrej Babiš na zjištění Radiožurnálu. „Ivan Kyselý je bílý kůň Ivana Langera, který mě nemá rád,“ vystřelil ze sebe vzápětí.

Sám Langer prý Šuman není. „Kéž bych byl. Tím, co profil Julis Šuman publikuje, se docela hezky bavím. Naprosto jednoznačně ale říkám, že jsem Ivan Langer, nejsem Julius Šuman,“ odpověděl Langer na dotaz, zda není spojený s twitterovým účtem.

Radiožurnál ve středu informoval, že kompromitující materiály na ministra Chovance a policejního prezidenta Tuhého předávali novináři Přibilovi policisté. Klíčovým mužem Přibilovy práce byl Stanislav Hájek, bývalý významný policista na policejním útvaru, který se zabývá mimo jiné odposlechy.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!