2. listopadu 2013 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podvodníci vybírali na UNICEF, jeden z nich před policií snědl důkaz

Na místě zasahuje policie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místě zasahuje policie. | foto: Policie ČR

PRAHA Předstírají, že jsou sluchově postižení, vybírají peníze a vypisují si adresy kolemjdoucích na záznamové archy. Skupinky rumunských podvodníků se už objevily na jiných místech republiky, hlavnímu městu se však tito cizinci vyhýbali. Teď ale jednu skupinu ostraha nachytala i v centru Prahy na Andělu. Poté, co detektivové zavolali policii, jeden z podvodníků podpisový arch snědl.

"Podezřelí se prokazovali kartičkou UNICEF, vydávali se za hluchoněmé a od kolemjdoucích žádali finanční obnos," popsala jednání podvodníků Kristýna Petrželková, mluvčí bezpečnostní společnosti Mark2 Corporation.

Právě její zaměstnanci skupinu odhalili a upozornili na ni polici. Před jejím příjezdem také zaměstnanci ochranky viděli ženu, která vybrala z bankomatu 500 Kč a podvodníkům obnos předala. Zastavili ji a požádali, aby počkala na příjezd policie. Žena tak o peníze nepřišla.

Policie na místě nakonec zatkla jen polovinu skupiny, dvěma ženám se podařilo uprchnout. Před příjezdem policie jeden ze zadržených zmačkal a snědl důkazový materiál - podpisový arch.

"Mohu potvrdit, že takovou událost jsme 30. října poblíž obchodního centra na Smíchově řešili. Na služebnu jsme odvezli dvě rumunsky hovořící osoby. Celá událost se šetří a zjišťují se další okolnosti," uvedl k celé události policejní mluvčí Tomáš Hulan. Další detaily vzhledem k probíhajícímu vyšetřování komentovat nechtěl.

Michaela Černá, vsvVěra Svobodová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!