Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

Česko

  21:53
„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin Schmarcz na bývalého policistu Roberta Šlachtu v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News. Moderátorka se snažila celou situaci uklidnit a svého redakčního kolegu utišit. Toho docílila až spuštěná reportáž, po jejímž skončení zůstal ve studiu už jen Šlachta.

Hádce předcházela debata o prosincovém zásahu policie na Filozofické fakultě UK, kdy předseda Přísahy a bývalý šéf policejního ÚOOZ Šlachta zmínil, že bylo od počátku zřejmé, že při zásahu policie udělala něco špatně. Podle jeho slov měli policisté z dostupných informací přijít na to, že mají pátrat po vrahovi.

„Máme dost informací pro to a náš pan ministr vnitra a pan policejní prezident tyto informace nevyvrátili a nevyvrací, takže to dává jednoznačně za mě (smysl),“ řekl ve vysílání.

Publicista a bývalý mluvčí premiéra Mirka Topolánka z ODS Schmarcz reagoval, že ho strašně mrzí, co pan plukovník říká. V tom mu Šlachta ihned odpověděl, že je ve výslužbě.

„Dlouho jste ale s těmi policisty byl a víte, jak je to těžké. Víte, že se dělá mnoho chyb, za které platíme miliony odškodného. To se prostě stane,“ odvětil komentátor se slovy, že i jako laik by si „v životě nedovolil tímto ostrým způsobem odsoudit vaše bývalé kolegy.“ Připomněl také Šlachtovy zásahy, za které se platily vysoké sumy.

„Měl jste v policii výsadní postavení, byl jste šéfem jednoho z největších útvarů. Mladí kluci možná šli k policii třeba kvůli vám, že zatočí s korupcí a s lumpy. A vy jim dneska říkáte, vy jste ti, kteří to totálně podělali a pos*ali,“ pokračoval Schmarcz. Šlachta chtěl na jeho slova reagovat, ale komentátor stále pokračoval v řeči a dodal, že „ti kluci čekali, že se jich zastanete“.

Komentátor pana Bendy

Schmarcze se snažila uklidnit také moderátorka pořadu Wolfová, která chtěla dát slovo opět Šlachtovi. Poslední kapkou pak byla věta ze strany předsedy Přísahy. „Vy jste komentátor pana Bendy a ODS, ne komentátor CNN Prima News.“

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ rozkřičel se na studio Schmarcz a začal výrazně gestikulovat. Wolfová se ho snažila zklidnit slovy, ať je profesionální. Zkrotit se ho snažil i Šlachta, který několikrát po sobě zopakoval, ať jeho spolusedící mlčí.

Situaci rozsekla až spuštěná reportáž, která zachycovala rekonstrukci střelby na fakultě z 21. prosince 2023 minutu po minutě. Po skončení reportáže se moderátorka omluvila nejen Šlachtovi, ale také divákům, kteří byli svědky hádky mezi dvěma aktéry. Schmarcz už ovšem v tu chvíli již ve studiu neseděl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!