Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo 7 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šlachta se přihlásil do konkurzu. Usiluje o post náměstka Celní správy

Robert Šlachta v parlamentu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Šlachta v parlamentu | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se přihlásil o post zástupce generálního ředitele Celní správy. Termín pohovoru zatím není stanovený. Šlachta působí u Celní správy České republiky od srpna letošního roku.

„Pan Šlachta se přihlásil do výběrového řízení na zástupce generálního ředitele pro pátrání. Termín, kdy se bude konat pohovor před výběrovou komisí, není ještě stanoven,“ napsala webu Lidovky.cz Hana Prudičová z tiského oddělení Celní správy.

K Celní správě České republiky nastoupil Robert Šlachta teprve v srpnu. Pár dní na to mu byl okamžitě nabídnut post náměstka pro pátrání. Na toto místo nyní vypsali celníci výběrové řízení, v plánu bylo vypsat tendry i na další posty náměstků současného ředitele Milana Poulíčka.

Na adresu ministerstva financí, které vede Andrej Babiš (ANO) a pod které Celní správa spadá, se snesly kritické hlasy, které zpochybňovaly Šlachtovu odbornost.

Šlachta od policie odešel letos v červnu na protest proti plánované reorganizaci policejních útvarů, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií v Národní centrálu proti organizovanému zločinu. Spor o reorganizaci policie, kterou obhajuje ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), jenž měl podle informací LN změny iniciovat, vyústil i v koaliční roztržku.

Spolu s hnutím ANO v čele s Andrejem Babišem a ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem se proti ní postavila také část státních zástupců. Průběh reorganizace v současnosti prověřuje speciální vyšetřovací komise.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.