22. září 2016 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šlachta se přihlásil do konkurzu. Usiluje o post náměstka Celní správy

Robert Šlachta v parlamentu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Šlachta v parlamentu | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta se přihlásil o post zástupce generálního ředitele Celní správy. Termín pohovoru zatím není stanovený. Šlachta působí u Celní správy České republiky od srpna letošního roku.

„Pan Šlachta se přihlásil do výběrového řízení na zástupce generálního ředitele pro pátrání. Termín, kdy se bude konat pohovor před výběrovou komisí, není ještě stanoven,“ napsala webu Lidovky.cz Hana Prudičová z tiského oddělení Celní správy.

K Celní správě České republiky nastoupil Robert Šlachta teprve v srpnu. Pár dní na to mu byl okamžitě nabídnut post náměstka pro pátrání. Na toto místo nyní vypsali celníci výběrové řízení, v plánu bylo vypsat tendry i na další posty náměstků současného ředitele Milana Poulíčka.

Na adresu ministerstva financí, které vede Andrej Babiš (ANO) a pod které Celní správa spadá, se snesly kritické hlasy, které zpochybňovaly Šlachtovu odbornost.

Šlachta od policie odešel letos v červnu na protest proti plánované reorganizaci policejních útvarů, při které se protimafiánský útvar sloučil s protikorupční policií v Národní centrálu proti organizovanému zločinu. Spor o reorganizaci policie, kterou obhajuje ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), jenž měl podle informací LN změny iniciovat, vyústil i v koaliční roztržku.

Spolu s hnutím ANO v čele s Andrejem Babišem a ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem se proti ní postavila také část státních zástupců. Průběh reorganizace v současnosti prověřuje speciální vyšetřovací komise.

rsaRobert Sattler, shaMartin Shabu

Najdete na Lidovky.cz