Šlágr příliš krásy nenabídl

Fotbalisté Sparty nezopakovali gólový uragán z minulého utkání a odvezli si pouze bod

TEPLICE Pokud mají fotbalisté Sparty seznam stadionů, kam jezdí hodně neradi, teplická Stínadla v něm musejí být na prvním místě.

Sparta na půdě Teplic vyhrála naposledy v roce 2001 a černou sérii neprotrhla ani ve včerejší dohrávce. Pražané na severu Čech uhráli jen remízu 0:0 a po dvou kolech si znovu připsali pouhý bod.

Jejich ztráta na vedoucí Slavii tak devět kol před koncem sezony narostla už na dvanáct bodů. „Na Slavii nekoukám. Jsme na začátku cesty, snažíme se do sestavy zabudovat mladé hráče,“ odmítl se sparťanský kouč Jozef Chovanec bavit o šancích na titul.

Jeho tým v předchozích dvou zápasech nastřílel sedm gólů, jenže v Teplicích přišlo vystřízlivění: z řady nepřesných akcí Letenských vybočila jen střela Wilfrieda, který v 65. minutě z otočky trefil tyč.

„Při způsobu hry to klidně mohlo skončit i 2:0 pro nás,“ pochvaloval si přesto Chovanec úroveň zápasu. „Vzhledem k těžkému terénu měl zápas svoji kvalitu,“ souhlasil domácí kouč Jiří Plíšek.

Šest tisíc diváků si však v sychravém počasí příliš zábavy neužilo. Na jedné straně neschopnost dostat se do pořádné šance, v případě Sparty zase nemohoucnost alespoň pár střel namířit mezi tři tyče. Nebylo čemu tleskat.

Našlo se jen pár výjimek. Třeba hned v úvodu, kdy hostující Žofčák nacentroval před branku, kde se po míči marně natahoval Pamič. Nebo ve 24. minutě, když Kucka vyslal do šance Wilfrieda, jehož střelu zase vyrazil teplický gólman.

Ačkoliv v útoku byla i přes převahu snaha Sparty marná, v obraně byla bezchybná. Letenští chytře napadali rozehrávku domácích a ti se pak utápěli v nepřesných a příliš čitelných akcích.

Vytrvalým pískáním teplických fanoušků se nenechal rozhodit ani sparťanský stoper Řepka, který se naposledy na Stínadlech neudržel. Tentokrát byl bezchybný. I díky němu Severočeši poprvé na branku vystřelili až po půl hodině hry.

Zvrat v utkání nepřinesla ani druhá půle, kdy se konečně na hřišti objevily záblesky skutečných možností obou týmů.

Sparta přidala na tempu, hnala se za třemi body, jenže výsledkem byla jen tyčka útočníka Wilfrieda. A to se v závěru dostal na hřiště i uzdravený záložník Berger. „Hráli jsme venku, takže jsme bod získali,“ usmál se Chovanec.

16. Zlín 21 2 6 13 12:33 12

FK Teplice 0 Sparta Praha 0 Rozhodčí: Adam - Hojsík, Jiřík. ŽK: Matula, Mareš - Řepka, Žofčák, Berger. Diváci: 5980. Poločas: 0:0. Teplice: Grigar - Vidlička, Klein, Lukáš, Rosa - Doležal (75. Vaščák), Matula, Vachoušek, Stožický (83. Mareš) - Mahmutovič, Vondrášek (70. Elsamni). Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák, Kucka, Kladrubský, Zeman (75. Berger) - Holenda (90. Huber), Wilfried (80. V. Kadlec).