Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Slaném se zlomil 12metrový vánoční strom. Dopadl vedle provizorního pódia

Česko

  14:39
Na náměstí ve Slaném se zlomil nazdobený vánoční strom. Dopadl mezi dočasné pódium a vystavený betlém. Může za to větrné počasí, nebo růstová vada kmene, uvedlo město na Facebooku. Policisté událost prověřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.

„Větrné počasí, možná skrytá růstová vada kmene vánočního stromu pravděpodobně způsobila jeho sesutí. Nikdo nebyl zraněn a nedošlo ani ke škodám na majetku,“ napsala radnice. 

Na většině území Česka až do úterní půlnoci platí výstraha před silným větrem. V nárazech může foukat rychlostí až kolem 70 kilometrů v hodině.

Dvanáctimetrový stříbrný smrk ze zahrady Krále Miroslava slánské náměstí zdobil od víkendu. Podle Kladenských listů zakoupil současný majitel nemovitost se zahradou a stromem před rokem. 

Vzhledem k výšce stromu a umístění v hustě zastavěné oblasti však majitel požádal o jeho pokácení. 

„Vzhledem k tomu, že byl smrk opravdu velmi vysoký a při případné další vichřici už hrozil jeho pád a ohrožení okolních domů, bylo rozhodnuto o jeho pokácení,“ sdělila již dříve mluvčí slánské radnice Markéta Růtová pro Kladenské listy.

Akci a převoz zařizovaly Technické služby Slaný. Město s nimi proto současnou situaci řeší. 

Policisté událost prověřují jako obecné ohrožení z nedbalosti. Zkoumají, zda byl strom správně ukotvený. Úkony trestního řízení ale zatím nebyly zahájeny, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat