Slavia krok od postupu, Litvínov opět zaskočil lídra

PRAHA/LITVÍNOV Již devět let nedokráčel vítěz základní části k trofeji pro mistra extraligy. Naposledy se to podařilo v sezoně 2001/2002 pražské Spartě. V následujících letech dokonce čtyřikrát šampion dlouhodobé soutěže skončil již ve čtvrtfinále. Kdo by to byl v neděli řekl, že se budou podobné myšlenky honit v hlavě i hráčům Třince.

Ti se včera podruhé utkali s Litvínovem na soupeřově hřišti a podruhé odešli poraženi. Tentokráte 4:2. Favorit se zkrátka trápí s proměňováním šancí. Objev jara Martin Volke v brance Litvínova čaruje a čaruje. Co na tom, že občas vyrobí i nějakou tu chybu?

Devětadvacetiletý gólman je známý svou oblibou v rozehrávání hokejkou a v 8. minutě čtvrtečního duelu se mu to stalo osudné. Za brankou namazal Polákovi a ten nadvakrát protlačil kotouč do branky. Jenže Volkeho chyba nažhavila a další souboje s Polákem vyhrál. Pětadvacetiletý tahoun Ocelářů z něj musel být především v poslední třetině již zoufalý. „Nedokázali jsme proměňovat své šance,“ potvrdil výjimečnost Volkeho výkonu kouč hostí Pavel Marek.

O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, ve které i díky kurióznímu gólu Majdana, který puk dovezl do branky i s brankářem Hamerlíkem, vstřelil Litvínov dva góly a náskok už do konce utkání nepustil.

Podobně sebevědomě se ve druhém utkání chovala i Slavia, která proti favorizovanému Liberci vede po včerejším vítězství 4:3 už 3:1 na zápasy a je jen krok od postupu.

Liberečtí přitom nezačali v O2 Aréně špatně, zásluhou Šticha vedli, jenže dvě hostující přesilovky a jedna početní převaha Slavie změnila ukazatel skóre až na 3:1.

A přesto, že Liberečtí v poslední třetině hned dvakrát skórovali, mají nůž na krku. Každá další porážka znamená konec sezony.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...