Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Slavia nadělila Kladnu debakl

Domácí fotbalisté v Edenu opět nezaváhali, lídr ligy nastřílel poslednímu týmu pět gólů

PRAHA Eden zůstal nedobytou slávistickou tvrzí. Fotbalisté Kladna její pevnost včera příliš neprověřili a na stadionu ligového lídra podlehli 0:5. Vysoký debakl je pevně přikoval k poslední příčce. Až do poločasu drželi hosté alespoň naději, po výměně stran ji červenobílí rozprášili čtyřmi góly.

„Tušili jsme, že soupeř přijede se zabezpečenou obranou. Proto jsme chtěli rychle dát gól, což se podařilo. Druhá branka pak rozhodla. Uklidnili jsme se a v tomhle prostředí bylo prakticky rozhodnuto,“ mluvil trenér Slavie Karel Jarolím o klíčových momentech utkání.

„Musím poblahopřát soupeři k vysokému vítězství. Je pro nás kruté, ale Slavia je ve formě. Neměli jsme šanci proti tak sebevědomému týmu,“ musel naopak uznat kouč Kladna Martin Hřídel.

K výhře nasměroval domácí Vladimír Šmicer. Slavia působila na trávníku opět jako dobře namazaný prvotřídní stroj a Šmicer do něj stejně jako při derby se Spartou bezchybně zapadl. V prvním utkání po podpisu profesionálního kontraktu nastoupil v útoku s Necidem a chutí a zkušenostmi talentovaného mladíka zastínil. Už v 15. minutě se řítil s míčem sám na bránu. Ve vápně zasekl a krásným lobem překonal kladenského brankáře Romana Pavlíka. Nádherně a zkušeně.

Specialista na Kladno tak prodloužil kuriózní sérii. Již tři zápasy za sebou se trefil do sítě Středočechů. Náskok rostl po přestávce Značná herní převaha červenobílých byla evidentní na první pohled a náskok se postupně zvyšoval. Chvíli po poločase se do útoku sunul tradičně ofenzivní bek Krajčík. Parádně odcentroval a Černý ve vápně jen nastavil nohu a síť se zavlnila podruhé.

Šmicra potom vystřídal Milan Ivana, a tím přebral i střeleckou štafetu. O několik okamžiků později udělal několik kroků ve vápně a pravačkou nedal Pavlíkovi šanci potřetí.

Slávisté Volešák a Ivana přidali v závěru ještě další dvě výstavní trefy a zarovnali gólový příděl do sítě soupeře na pět. „Po druhém gólu jsme začali hrát jako šílenci. Ke konci už to bylo čiré zoufalství,“ mířil do vlastních řad kladenský kapitán Lukáš Killar.

Tým trenéra Jarolíma už sedm zápasů neprohrál a vstřelil pětadvacet gólů. Třemi body z domácího prostředí si Slavia udržela na prvním místě dvoubodový odstup před Mladou Boleslaví. Ale pozor - už v příštím kole čeká oba kluby vzájemná konfrontace.

Slavia Praha 5 SK Kladno 0 Branky: 69. a 90. Ivana, 14. Šmicer, 56. Černý, 86. Volešák. Rozhodčí: Královec - Handlíř, Lakomý. ŽK: Smutný, Procházka, Hezrán. Diváci: 11 285. Poločas: 1:0. Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid (68. Volešák), M. Jarolím, Tavares, Černý - Šmicer (63. Ivana), Necid (75. Šenkeřík). Kladno: Pavlík - Procházka (62. Gross), Beneš, Killar, Jurkič - Smutný (62. Zachariáš), Herzán, Strnad, Cigánek - Zoubele (72. Holub), Šilhan. HODNOCENÍ LN **** *

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...