Slavia opět padla. Potřetí v řadě

PRAHA Mistr se dál trápí. Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v dohrávaném zápase 27. kola extraligy na ledě Slavie 4:3 po samostatných nájezdech. Od začátku listopadu tak získala mistrovská Slavia pouze v jednom zápase tři body.

Slavia – České Budějovice 3:4sn Jihočeši se v Praze vedle dlouhodobých marodů představili bez svého nejproduktivnějšího hráče Kůrky, nenastoupil ani Melichárek, jenž již do 27. kola v jiném týmu zasáhl. Oslabena byla i Slavia, které vedle juniorských reprezentantů nově chyběl i Tomica.

Již po 28 sekundách mohl otevřít skóre domácí Bednář, ale Kovář jeho sólový nájezd chytil. Prosadil se až ve 12. minutě Duda. Bývalému hráči Slavie sice při zakončení nejprve utekl puk, ale stihl jej získat zpět a překonat Svobodu.

Z vedení se však Mountfield neradoval dlouho. O 62 sekund později pohotový Vondrka dokončil Červenkovu akci a bylo vyrovnáno.

Efektivní zakončení předvedl po 38 sekundách druhé třetiny Žižka, který si sjel na zadní tyč a zužitkoval přesnou Bednářovu přihrávku. Ve 28. minutě se hosté po Gulašově individuální akci radovali z vyrovnání, ale rozhodčí Hradil gól neuznal.

Jihočechům se nakonec podařilo vyrovnat ve dvaatřicáté minutě. Bezprostředně po návratu z trestné lavice se dostal do úniku Gřegořek a svůj nájezd s jistotou zakončil.

„Musím hráče pochválit, protože nám chyběl celý jeden útok a kluci, kteří za ně nastoupili, předvedli dobrou hru. Tentokrát bych byl spokojený i s bodem, protože si myslím, že jsme předvedli pěknou hru.“ popisoval trenér Českých Budějovic Ernest Bokroš.

Závěr druhé části patřil domácím, kterým se nakonec podařilo dostat opět i do vedení. Kováře překonal po samostatné akci Sloboda.

Pojistit výhru Slavie mohl v 54. minutě osamocený Bednář, při zakončení ale zlomil hůl. O minutu později to domácí hodně mrzelo. Poživilova tečovaná střela totiž skončila za Svobodovými zády, a muselo se prodlužovat.

Ani v nastavení se zápas nerozhodl, a tak ke slovu přišly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl Gulaš, Kovář pochytal všechny tři pokusy Slavie. Nepřekonal jej ani nájezdový specialista Bednář, jehož střela skončila mimo tři tyčky.

„Jsme v obdobné situaci jako Budějovice. Máme o něco málo více bodů, ale stav je podobný. Teď jsme v sérii, kdy prohráváme, a každý bod má stejnou cenu jako pro ně, cenu zlata. Trápíme se a je to vidět,“ přiznal asistent slávistického kouče Jiří Kalous.

Branky a nahrávky: 13. Vondrka (Červenka), 21. Žižka (Bednář, Beránek), 39. Sloboda - 12. Duda (Vak, Sičák), 32. Gřegořek (Frolo, Vak), 56. Poživil (M. Hudec), rozhodující nájezd Gulaš. Rozhodčí: Hradil - Chytil, Bryška. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4098. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0.

Dnešní program - předehrávka 34. kola: 17.30 Mladá Boleslav - Znojmo.

14. BK Mladá Boleslav 33 8 4 2 19 76:87 34

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body