Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia řeší vztahy s nechtěnými

Česko

Útočník Besta dal kvůli výpovědi klub k arbitráži * Tuniské záložníky nevyužijí, i když zůstanou v Edenu

PRAHA Na nákup posil jim chybí peníze, k tomu ještě platí fotbalisty, které zase odmítají využít v boji o záchranu v lize. Fotbalová Slavia se na začátku zimní přípravy snaží ukončit angažmá fotbalistů, jejichž platy zatěžují její napjatý rozpočet. Zatím se jí to příliš nedaří.

Záložníci Hocine Ragued a Tijani Belaid už dostali svolení, aby si hledali nové angažmá, k přestupu ani jednoho z nich zatím nedošlo.

Největší vývoj prodělaly čerstvé události kolem Aleše Besty. Ve Slavii má platnou smlouvu ještě na rok, ale klub mu doručil výpověď. Sedmadvacetiletý útočník se proti tomu bude bránit u arbitrážní komise fotbalového svazu. „Důvody, které Slavia ve výpovědi uvádí, jsou nesmyslné. Ohánějí se mojí údajnou zdravotní nezpůsobilostí. A tomu se musím smát, vždyť už od října minulého roku naplno trénuju,“ řekl LN Besta.

Pro postup Slavie nemá pochopení a domnívá se, že je v právu. „Kdyby mě nasadili do nějakých zápasů a tam se ukázalo, že na to nemám, vzal bych to. Ale nic takového se nestalo.“ Za áčko Slavie nastoupil v lize naposledy v květnu 2009, na podzim se objevil pouze v jednom přátelském utkání slávistické rezervy. „Postoj klubu je ryze účelový, jejich jednání absolutně nechápu.“

Útočník, který v minulé sezoně hostoval v Polsku, chyběl při zahájení zimní přípravy červenobílých. Trenér Michal Petrouš nechtěl o jeho případném zařazení do týmu ani slyšet, ačkoliv Slavie shání posilu nejvíc do útoku. „Sice patří Slavii, ale už nehrál strašně dlouhou dobu. Co máme zprávy, tak jeho přístup je takový, že ani dál nechce hrát fotbal,“ uvedl Petrouš. A reakce Besty? „Nesmysl. Nevím, jak na to pan Petrouš přišel, když se mnou v životě nemluvil,“ kroutil hlavou bývalý hráč Brna. V minulých týdnech skutečně mluvil o možnosti ukončení kariéry. „Mluvil, ale s tím, že chci skončit až za rok, a to je dost velký rozdíl. Do té doby jsem chtěl hrát za Slavii, což jsem také dost jasně deklaroval,“ vyjádřil se Besta.

Vábí nejlepšího střelce z Dukly Jisté zatím není, jak se podaří vyřešit vztahy s Raguedem a Belaidem. Před dvěma týdny mluvil ředitel Slavie Miroslav Platil o tom, že záložníci z Tuniska mají nabídky ze zahraničí.

Ve Slavii trvá optimismus, že se jejich postavení podaří vyřešit. „Oba mají zájem hrát, proto věříme, že se situaci obou podaří vyřešit ke spokojenosti všech,“ uvedl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. V případě, že si Ragued ani Belaid nové působiště nenajdou, ve Slavii je na milost stejně nevezmou. „Určitě ne, to je uzavřená kapitola. Takhle jsme se prostě rozhodli. U Ragueda z finančních důvodů a Belaid zase nesplňoval moje požadavky,“ připomněl Petrouš.

V Edenu také odkryli, koho by naopak v týmu rádi přivítali. Největší zájem je o kamerunského útočníka Dukly Praha Daniho Chigoua. Ten se na podzim stal s jedenácti góly nejlepším střelcem druhé ligy.

***

Koho se chce Slavia zbavit HOCINE RAGUED Příliš drahý pro současnou Slavii, údajně bere 400 tisíc korun měsíčně. Navíc výkony tuniského záložníka na hřišti jsou kolísavé. V posledních deseti zápasech na podzim nastoupil jen jednou v základní sestavě. TIJANI BELAID Raguedův krajan byl po příchodu do Edenu za hvězdu, postupně však dobré postavení ztrácel. Na konci podzimu měl po střídání konflikt s trenérem Petroušem, dostal pokutu a příkaz hledat si jiné angažmá. ALEŠ BESTA Za Slavii hrál důrazný útočník jen půl sezony. Potom zmizel na roční hostování do Polska, po návratu ho v Edenu postavili na vedlejší kolej. Na začátku roku mu klub dal výpověď, hráč se chce bránit u arbitráže.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...