Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia se domluvila s Hlučínem

Česko

HLUČÍN Slavia Praha získala důležitého spojence pro hledání mladých fotbalových talentů na severní Moravě a ve Slezsku. Vedení českého mistra včera uzavřelo s třetiligovým FC Hlučín smlouvu na dobu neurčitou o spolupráci v oblasti sportovní přípravy mládeže.

V praxi to znamená, že největší hlučínské talenty si v případě zájmu stáhne do Prahy Slavia. „Naše skautingové oddělení už delší dobu sleduje řadu hráčů z Moravy, kteří buď v Hlučíně hrají, nebo jsou s ním spojeni. Stejně tak máme dobře vysledované, že klub výborně pracuje s mládeží. Výhodná je i poloha poblíž slovenských hranic, a jsme proto rádi, že můžeme naše snahy v oblasti výchovy hráčů rozvíjet na moravském území,“ řekl na včerejší tiskové konferenci sportovní ředitel Slavie Michal Šrámek. Slavia se tak na poli sportovního skautingu mládeže stala významnou konkurencí pro regionální velkokluby. Spádová oblast s počtem 80 tisíc lidí byla dosud doménou Baníku Ostrava a Opavy.

Osloven byl i Baník „Jednali jsme se spoustou stran. I Baník byl osloven a mohl spolupracovat, ale nechytl se příležitosti. Navíc tam v mých očích nepracuje ve vedení člověk jako Petr Doležal, který je pro mě zárukou,“ řekl předseda představenstva Hlučína Lumír Kot.

Ze spolupráce nemá těžit jen Slavia. Hráčské výměny budou fungovat oboustranně, kluby plánují i propojení na trenérské úrovni nebo soustředění mládežnických celků. „Musí to být prospěšné pro oba subjekty,“ zdůraznil Šrámek. „Chceme to hráčsky i trenérsky propojit v různých stážích. Nechceme být vnímáni tak, že jsme sem přijeli rabovat moravské talenty. Nás oslovila nabídka a je škoda ostatních klubů, že ji nevyužily,“ podotkl Doležal.

Kooperace mezi Hlučínem a Slavií prý nemá žádné ekonomické pozadí. „Hlučín je ekonomicky soběstačný, oba kluby jsou ekonomicky dva zcela samostatné subjekty. Jsme spokojeni s tím, jak klub funguje. My budeme vystupovat jen v roli jakéhosi koordinátora,“ podotkl Doležal.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.