Slavia vede už o čtyři body

Před reprezentační pauzou si hokejisté Slavie upevnili první příčku v extralize

PRAHA Hokejisté pražské Slavie vedou před reprezentační přestávkou extraligu už o čtyři body. V předehrávce 46. kola včera zdolali Pardubice, zatímco České Budějovice vybojovaly vítězství v dohrávce 19. kola na ledě třetího Liberce až v prodloužení.

Pardubice - Slavia 1:4

Díky třem brankám v závěrečné desetiminutovce zvítězili hokejisté Slavie i ve třetím letošním utkání s Pardubicemi. „Povedl se nám závěr utkání, který byl opravdu smrtící,“ řekl asistent trenéra Slavie Jiří Kalous. První domácí neúspěch zaznamenali noví trenéři Jiří Šejba a Ladislav Lubina. „Je škoda, že jsme v posledních deseti minutách ztratili šanci na zisk bodů,“ litoval Lubina.

Branky a nahrávky: 50. Rolinek (Snopek) -6. Rataj (Sup), 52. Vondrka (D. Hruška), 55. Bednář (Klepiš), 59. Bednář (Klepiš). Rozhodčí: Šindler - Svoboda, Pešek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10 076. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:3.

Liberec - Budějovice 1:2 v prodl.

Liberec nevyužil možnosti bodově se dotáhnout na svého soupeře na druhém místě tabulky, či ho dokonce přeskočit. Domácí získali pouze bod, přestože po druhé třetině vedli 1:0. „Mrzí nás, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce,“ řekl kouč Liberce Dušan Gregor.

Branky a nahrávky: 35. Blatný (Kočí) - 53. Kůrka (Sičák), 62. Brabenec (Hudec). Rozhodčí: Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 7180. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 29 3 6 5 15 57:106 26

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.