Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia žádá exemplární trest pro Matulu

Česko

PRAHA Za krvavý faul loktem si loni v srpnu vykoledoval rekordní osmizápasový trest a teď čelí stejné hrozbě znovu.

Případem fotbalového obránce Teplic Milana Matuly, který v sobotu zranil slávistu Petra Jandu a sám je nyní kvůli prasklému ušnímu bubínku mimo hru, se bude zabývat disciplinární komise.

Vedení Slavie, které podnět podalo, žádá exemplární trest a v prohlášení dokonce tvrdí, že „hráči jako Matula by se již neměli fotbalových utkání účastnit“.

„Pokud hráč, který na podzim dostal tvrdý trest, hraje znovu tak, že při tom zraní i sám sebe, pak nemá na hřišti co dělat,“ tvrdí šéf Slavie Petr Doležal.

Matula ve 27. minutě důrazně vlétl do hlavičkového souboje s Jandou, který byl ale u míče o zlomek vteřiny dříve a navíc si hrozícího střetu vůbec nevšiml.

Jejich zranění nakonec o chvíli později zastínila zlomená noha domácího Riste Naumova.

„Způsob, jakým Slavia celou situaci popisuje, považujeme za tendenční, neobjektivní a účelový s cílem vytvořit tlak na rozhodčí delegované na budoucí utkání Slavie,“ ohrazuje se vedení Teplic.

Šance Slavie, která si stěžuje i na výkon rozhodčího Miroslava Zelinky, že by uspěla, není velká. Podle prvních signálů totiž není příliš pravděpodobné, že by byl Matula potrestán.

„U minulých trestů byl buď hráč rovnou vyloučen, nebo na jeho pochybení upozornil v zápase delegát,“ připomíná mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář, že se většina odborníků po utkání shodla, že nešlo o brutální faul.

Podle Koláře počká šéf disciplinárky Jiří Golda na doporučení předsedy komise rozhodčích Luďka Macely. „To bude klíčové,“ míní Kolář.

Macela však už den po utkání prohlásil: „Matula dostal žlutou kartu, ale kdyby ji nedostal, také by se nic nestalo. V první chvíli jsem myslel, že se nic nestalo.“

Autor: